Elektrikli Passat Volkswagen Trinity 2026’da geliyor

Volkswagen SUV ve elektrikli araç atağını sürdürüyor. I.D serisiyle başladığı elektrikli araçlarını geliştirmek için dizel motorlardan sonra Passat Sedanı da feda eden marka, onun yerini alacak elektrikli otomobilini üreteceği tesisin yerini açıkladı. Elektrikli Passat Volkswagen Trinity, 2 milyar avro yatırımla Almanya Wolfburg’da üretilecek. İnşaatına 2023 yılında başlanacak olan yepyeni bir fabrikada üretilecek yeni otomobil, markanın amiral gemisi olacak.

Yeni tesis en son teknolojiler kullanılarak gerçekleşecek ve Tesla’nın yeni fabrikasıyla elde ettiği teknoloji farkını kapatmayı hedefliyor.

Tesisin inşaat sürecine 2023 yılında başlanacağı ve ilk otomobillerin 2026 yılında üretileceği tahminler arasında yer alıyor.

Fabrukada üretilecek Volkswagen Trinity adlı araç elektrikli Passat olarak adlandırılabilir. Yeni Trinity, Passat sedan büyüklüğünde düşünülüyor.

13 Ağustos 1949 . Wolfburg fabrikasında işçiler bir VW Beetle üretiyor.

Elektrikli Passat Volkswagen Trinity menzili ne olacak

Yeni model kitlesel pazara yönelik olacak ve 700 km’den (435 mil) fazla bir menzili hedefliyor. Seviye 4 otonom sürüş için hazır olacak. Bu seviyede otonom sürüş için yaszaların ve sigorta sözleşmelerinin yenilenmesi gerektiğini hatırlatalım.

Trinty, VW Group’un SSP elektrikli süper otomobil platformunun ilk ürünü olacak. Bu yeni platform, VW, Skoda, Seat, Audi ve Porsche gibi markalar tarafından kullanılan içten yanmalı ve tam elektrikli platformların yerini alacak.

Trinity için 10 saatte bir otomobil üretimi planlanıyor.

Volkswagen Grubu, elektrikli otomobillerinde tamamen sade bir iç mekan anlayışına sahip. 10 saatte bir otomobil üretiminin anahtarının; “daha az çeşit, daha az bileşen, daha fazla otomasyon, daha yalın üretim hatları ve yeni lojistik konseptler” olduğunu zaten söyledi ve uyguluyor.

Volkswagen yönetimi, kasım ayında bu tür bir tesisi tamamen baştan kurmanın daha avantajlı olacağını söylemişler ve kapasitesini de 250 bin / yıl olarak açıklamışlardı.

 

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.