Elektrikli Renault kamyon 2019’da satışa çıkıyor

Elektrikli araçlar üzerine yönelen yeni dönem rekabetinde ağır ticariden hamle geldi. Renault Trucks, 2019 yılında elektrikli kamyon satışlarına başlayacağını açıkladı.

Elektrikli kamyonları 11 yıldır test ettiğini belirten şirket, yeni dönemde dizel araçların giremeyeceği kentler için tasarladıklarını bildirdi. Renault elektrikli kamyon atağının devamının da geleceğini açıkladı.

Şehir içi ve kentsel alanlarda kullanılmak üzere tasarlanan elektrikli kamyonlar, Normandiya, Fransa’daki Blainville-sur-Orne’deki Renault Trucks fabrikasında üretilecek.

Testler lojistik filolalarda denendi

Renault Trucks tam elektrikli 12-16 tonluk çeşitli araçlarıyla Guerlian, Carrefour için Stef Lojistik, Nestle ve Delanchy Lojistik Grubu gibi lojistik projelerinde  testler yapıldı.

Bu testlerde elektrikli kamyonların kullanım koşulları, batarya, şarj olanakları ve özel bakım gereklilikleri gibi konularda pek çok veri elde edildi.

Test araçlarına ek olarak Renault Trucks, 2010’dan beri 4.5 tonluk elektrikli kamyonu Electric Maxity’i de piyasada satışta tutuyor.

Normandiya’daki Renault Trucks’ın Blainville-sur-Orne tesisine tüm elektrikli kamyonlar için özel bir montaj hattı kuruluyor.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.