100 km menzilli elektrikli Vespa geliyor

Otomobillerde başlayan elektrikli araç trendi, motosikletlere de geçiyor. Bir çok marka yeni nesil elektrikli motosikletlerini Türkiye’Ye getirme planlarına başladı. Yeni nesil elektrikli motosikletlerini Türkiye’ye getiren SuperSoco gibi markalar bu yılın sonunda karşılarında yeni ve güçlü bir rakip bulacaklar. İtalyan scooter efsanesi Vespa, yeni nesil elektrikli motosikletini bu yıl Türkiye’de satışa sunacak. Elektrikli Vespa’nın bir de hibrit motor seçeneği bulunacak. Hatırlanacağı gibi Vespa, geçtğimiz günlerde de 50 cc altında, A sınıfı ehliyet gerektirmeyen scooterını Türkiye yollarına çıkarmıştı.

Yüzde 100 elektrikli Vespa, tek şarj ile 100 km gidebilecek.

Vespa Elettrica 100, Elettrica X 200 km menzilli

İkonik Vespa’yı yeni teknolojilerle harmanlayan Vespa Elettrica, elektrikli güç ünitesiyle insanların yaşam tarzını değiştirmeye hazırlanıyor. Yılın sonunda üretimine başlanması hedeflenen Vespa Elettrica, 4 saatte sarj edilebilirken, tek şarjda 100 km menzil vaat ediyor. Üstelik hibrit güç ünitesine sahip olacak Vespa Elettrica X modelindeyse menzil 200 km’ye kadar ulaşıyor.

Vespa Elettrica, modele özgü gövde rengi ve mavi renk detaylarıyla ön plana çıkıyor. 4.3 inç boyutundaki TFT gösterge tablosuyla dikkat çeken Vespa Elettrica, tamamen elektrikli olan motoruyla sürücülerine sessiz ve ekonomik bir ulaşım deneyimi öneriyor.

Bilgileriniz telefonunuzda

Ayrıca yenilikçi Vespa Multimedya Platformu sayesinde motosikletle ilgili birçok
veriye akıllı telefonlar üzerinden de erişim imkânı tanınıyor.

Anlık 4 kWs, sürekli olarak 2 kWs güç ve 200 Nm tork üreten Vespa Elettrica,
performans anlamında geleneksel içten yanmalı motora sahip motosikletleri de
aratmıyor.

Yıl sonunda öncelikle Avrupa yollarıyla buluşacak olan elektrikli Vespa’nın hibrit kardeşi Elettrica X ise 200 km menzil vaat ediyor.

Elektrikli Vespa’nın rengi de kendine özel olacak.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.