Otomobilde Neler Oluyor, Önce Siz Öğrenin

VW, elektrikli markasına Voltswagen diyecek

Volkswagen ismi, elektrikli araç tarafında yerini Voltswagen ismine bırakıyor gibi. 1 Nisan gününe sayılı günler kalan Volkswagen cephesinden beklenmeyen bir haber geldi. Volkswagen, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki elektrikli araç operasyonu tarafının ismini değiştirmeye karar verdi!

2022 Honda Civic Sedan yakalandı

voltswagen of america

Elektrikli Volkswagen artık Voltswagen olacak!

Birkaç saat önce CNBC, Volkswagen’in ABD’deki elektrikli araç operasyonlarının adını Voltswagen of America olarak değiştirmeye yönelik bir karar verdiğini duyurdu. Markanın bu değişime yönelik planlarını yanlışlıkla sızdırdığı belirtildi. Haberde, VW’nin resmi web sitesinde, bu değişikliğe yönelik bazı bilgilerin olduğu söylendi. Ayrıca ismin Mayıs 2021 itibariyle ABD tarafında kullanılmaya başlanacağı da biliniyor. Tabii pazarda satılan konvansiyonel motorlu Volkswagen modelleri VW logosuyla yollara inmeye devam edecek. Değişim ise elektrikli araçlar tarafında kendini gösterecek. Voltswagen ismiyle birlikte logonun da daha açık bir mavi renkte karşımıza çıkacağı iddia ediliyor.

Web sitesinde çok kısa süre yer alan basın açıklamasına göre, Voltswagen of America, Volkswagen Group of America‘nın bir birimi olacağı, Volkswagen AG’nin ise bir yan kuruluşu olarak kalacağı söyleniyor.

voltswagen of america

Tabii ki kısa süre içinde yaptığı hatayı farkeden VW, basın bültenini hızlıca geri çekti. Tarihin ise 1 Nisan’a yakın olması akıllara, “1 Nisan şakası olabilir mi?” sorusunu da getirdi.

Hem CNBC hem de Road and Track isimli yayın, kıdemli bir VW çalışanı ile iletişime geçtiklerini ve isim değişikliğinin şaka olmadığını belirtti. Şimdi gözler tamamen Volkswagen’e çevrilmiş durumda.

Güncelleme

Volkswagen yaptığı açıklamayla bu isim değişikliğinin 1 Nisan şakası olduğunu duyurdu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.