“En Akıllı Otomobil” oldu

Otomotiv endüstrisi uzmanlarından oluşan bir kurul, “En Akıllı Otomobil”i seçti. Modellerin sürüş yardımcılarından bilgi-eğlence donanımlarına kadar bir çok özelliğini değerlendiren kurul, yeni Renault Megane’ı bu ödüle layık gördü.

Yeni Espace ve Talisman’da kullanılan bir çok teknolojiyi bünyesinde barındıran yeni Megane’da teknolojik donanımların büyük bir kısmı R-LINK 2 multimedya sisteminin 8.7 inçlik dokunmatik ekranıyla kumanda edilebiliyor. Tablette aynı zamanda, beş farklı sürüş modu ve beş kabin ambiyansı arasında geçiş yapmayı sağlayan Multi-Sense sistemi de bulunuyor.

Yeni Megane, aktif acil fren sistemi, adaptif Cruise Control, ve Easy Park Assist (eller serbest park sistemi) de dahil olmak üzere 10 farklı yeni nesil sürücü yardımcısı ile donatılıyor.

Bu teknolojilerle ilgili bazı bilgiler Head Up Display ekranına da yansıtılıyor.

İşte yeni Renault Megane

Önceki İçerikİşte yerli otomobil
Sonraki İçerikYerli oto ama platform Çinli
20 yıllık gazeteci ve görsel yönetmen. Akşam Gazetesi'nde uzun yıllar otomotiv sayfalarının tasarımını yönetti. Kuruluşudan bu yana otoajanda.com ile çalışıyor. Otomotiv haberciliği ve görsel yönetmenlik uzmanlık alanları arasında başta geliyor. Uzun otomobil yolculukları, test sürüşleri en önemli hobileri arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz