En düşük emisyon değerine sahip markalar!

Başta Covid-19 salgını olmak üzere, otomotiv endüstrisi için 2020 yılı beklenmedik zorluklara ve önemli değişikliklere sahne oldu. Elektrikli araçlara olan talebin artmasıyla CO2 emisyonları eskiye göre daha da düştü. JATO Dynamics tarafından Avrupa genelinde 21 ülkede toplanan verilere göre, en düşük emisyon değerine sahip markalar 2020 listesi de yayınlandı.

Dünyadaki Elektrikli araç satışları 2020

En düşük emisyon değerine sahip markalar 2020

Uluslararası Enerji Ajansı‘nın (IEA) raporu, 2020 yılında tüm dünyada yaklaşık 3 milyon elektrikli otomobil satıldığını gösteriyor. Bu da bir önceki yıla göre yüzde 41 oranında bir artış demek. Elektrikli araç satışlarının yükselmesi, emisyon değerlerinin de düşmesine katkı sağladı. Altı ülke ortalama 100g / km’nin altında emisyon bildirdi. Bu ülkeler; Hollanda, Danimarka, Portekiz, İsveç, Fransa ve Finlandiya.

Şirketler bazında da en düşük emisyon değerine sahip olanların listesi de ortaya çıktı. 21 Avrupa ülkesini kapsayan listenin lideri 97.5 g/km CO2 ile Toyota oldu.

Toyota, en düşük emisyonlara sahip marka oldu

Diğer markaları görmek için ??

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Önceki İçerik2021 Skoda Fabia tanıtım tarihi belli oldu, geri sayım başladı
Sonraki İçerikApple Car Play ve Android Auto nasıl kurulur, nasıl çalışır?
Otoajanda.com haber merkezi, konusunda çok deneyimli ve uzman bir ekip tarafından yönetiliyor. Tüm haberler bu ekibin tecrübeli üyelerince edite edilerek, yayınlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz