En hızlı ve güçlü VW Golf 8 R sahneye çıkıyor

Volkswagen yeni Golf satışa çıktı bile. Türkiye pazarında Eylül ayında tanıtılması beklenen yeni VW Golf yani Golf 8 farklı motor serilerini de Mart ayında lanse etti. Bu konudaki detaylara bu haberimizden ulaşabilirsiniz.

Çünkü şimdiki konumuz biraz farklı; serinin zirvesi de sahneye çıkmaya hazırlanıyor.  Normal Golf 8 tasarım detaylarıyla bir süredir orta yerde; ABD satış fiyatı 23 bin 125 dolardan başlıyor. Almanya fiyatı ise 19 bin 995 Euro’dan başlıyor. Golf serisinde şimdi R modeli sahneye çıkmaya hazırlanıyor.

Almanya Nurburgring pistinde testleri devam eden VW Golf R,  ne yazık ki 400 beygir gücünde bir motor veya RS3 deki 2,5 litrelik motorla yola çıkmayacak gibi görünüyor. Tıpkı Tiguan R-Line da olduğu gibi 2.0 TSI turbo motor gücü biraz artırılarak uyarlanacak.

Kesin olmayan bilgi; Avrupa pazarı için otomobilin 333 hp olduğunu gösteriyor. Amerikan modeli ise biraz daha sakince gelebilir, ancak AWD ve DSG avantajları yanında Civic Type R ile aynı kulvarda kalması sağlanacak. VW Golf 8 R 2.0 litrelik turbo motor kullanan Mercedes A 35 AMG ve BMW M135i xDrive’dan daha fazla ses çıkaracak gibi görünüyor.

2021 model Golf R Nurburgring pistinde tamamen yeni bir tamponla tüm Golf serisinden ayrılıyor. Yeni külbütör panelleri, modern VW’nin en kalın hatlıları arasında yer alırken, bagaj kapağı daha büyük bir spoyleri taşıyor.

Standart bir Golf 8 üzerinden gerçekleşen performans geliştirmeleri arasında mavi kaliperli büyük frenler, dörtlü egzoz ve yeni süspansiyon kurulumu öne çıkıyor. Standart çok bağlantılı adaptif amortisörler kimliği tamamlayan detaylardan biri.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.