En iyi motosiklet tasarımı ödülü Yamaha Tenere 700 için

Red Dot Design Award, dünya çapında verilen en kapsamlı ve itibarlı tasarım yarışması olarak kabul ediliyor. Bu yarışmanın 2020 sonuçlarına göre motosiklet dalında tasarım ödülü Yamaha Tenere 700 modeline verildi. Türkiye’de sonbahar başında Ulubey Kanyonu’nda yapılan test sürüşlerinde tanıtılıp ardından satışa sunulan Tenere 700, sadece tasarımı değil teknoloji detaylarıyla da öne çıkıyor.

Yamaha, güçlü performans, yüksek teknoloji, konfor ve tasarımda yarattığı farklarla aldığı uluslararası ödüllerle kendini tescillemişti. Ve bu ödülle birlikte üst üste 9. kez Red Dot ödülünün sahibi oldu.

Tasarımlar, profesyonel ve alanında dünya çapında saygın jüriler tarafından değerlendiriliyor. Ve inovasyon, fonksiyonellik, kalite, ergonomi, kullanım kolaylığı ve çevresel uyum gibi ölçütler göz önünde bulundurularak oylama yapılıyor.

Motosiklet kategorisinde ‘en iyi tasarım’ ödülünü kazanan Tenere 700, en zorlu yol koşulunda bile gezinebilmenin heyecanını da yaşatıyor. Tenere 700’ün Ceramic Ice, Tech Black ve Competition White renk seçenekleri mevcut.

Tenere 700, uzun otoban sürüşleri ya da adrenalin dolu arazi sürüşlerinde, performansı ve ergonomik tasarımı ile ikonik bir motosiklet olarak öne çıkıyor. Özgürce macera yaşamayı ve yeni ufuklara yol almayı yaşam felsefesine dönüştürenlerin ilk tercihi.

Her ortamda dengeli sürüş

Zorlu arazilerde konforlu sürüşe imkân veren Tenere 700’ün dayanıklı, çift kızaklı boru tipi çelik şasisinin kompakt boyutları sürüşü kolaylaştırıyor. Dar bir gövdeye, ince yakıt deposuna ve maksimum sürücü çevikliğine izin veren düz bir seleye sahip olan Tenere 700, sürücünün otururken veya ayakta kullanımında, depoya tutunmasını sağlayarak daha güvenli sürüş olanağı sunuyor.

4 LED’li güçlü ve ikonik ön far tasarımı…

Rahat sürüş pozisyonu gün boyunca konfor sağlarken, 16 litrelik ince, uzun menzilli depo her türlü yüzeyde hassas kontrol için kavrayış sunuyor. Doğada en karanlık yolları yüksek performansla aydınlatan 4 LED’li güçlü ve ikonik ön far tasarımı saf ralli tipi teknolojiyi vurguluyor.

Sofistike arka süspansiyon, ister tek, ister yolculu ya da yük ile sürüşlerde, toprak yol veya otoban gibi farklı yol koşullarında keyifle sürüş yapma imkanı veriyor. Kompakt ralli stili gösterge paneli, gözleri yoldan veya patikadan ayırmadan tüm bilgilere kolaylıkla ulaşma imkanı veriyor.

Kokpite yerleştirilen navigasyon cihazı ve akıllı telefonlar ise ekstra konfor yaşatıyor. Yamaha Tenere 700 lansman fiyatı da (kısıtlı sayıda ürün için geçerliydi) 64.950 TL olarak açıklanmıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.