En pahalı SUV Türkiye’de

Lüks otomobilin zirvesi Rolls-Royce tarihinin ilk SUV modelini Türkiye’ye getirdi. Rolls-Royce Cullinan, İstanbul’da İngiltere konsolosluğunda tanıtıldı. Türkiye fiyatı 1 milyon 132 bin Euro olarak açıklanan model için Türkiye’den ilk sipariş de alındı. Model Türkiye pazarına giren en pahalı SUV özelliği taşıyor.

Rolls-Royce Cullinan, gerçek lüks ile arazi yolculuğuna çıkma hayallerini gerçeğe dönüştürüyor. Tamamı alüminyum Lüks Mimarisi üzerine konumlanan tasarımıyla ikinci alüminyum Rolls-Royce olma özelliği de taşıyor. Şimdiye kadar keşfedilmiş en büyük elmas taşının adını taşıyan Cullinan, Rolls-Royce’un ilk yüksek gövdeli, her türlü engeli aşabilen, her rotasyona ulaşabilecek, eşsiz arazi otomobili.

Dünyanın her yerinde yapılan düzinelerce yol testine göre bu otomobil, engebeli araziyi güvenle geçebiliyor ve çevikliğiyle de yüksek performans sergiliyor. Rolls-Royce’un ünlü Magic Carpet Ride(Uçan Halı Sürüşü); Cullinan’ının sofistike ayarlanabilir havalı süspansiyonuyla bütün arazi koşullarında test edilebiliyor. Aynı zamanda Cullinan, SUV segmentinde ilk üç kutu özellikli otomobil. Otomobil içindeki opsiyonel bölme duvarı; yolcular için bagaj bölmesinden ayrılmış ayrı bir ortam sağlıyor.

Yeni 6,75 litrelik çift turbolu V12 motor dört çeker sistemiyle birlikte 563 HP/ 420 kW güç ve 850 Nm tork üretiyor. Gerçek bir Rolls-Royce olan Cullinan, sahiplerinin çok çeşitli yaşam tarzlarına özel olarak geliştirilen, kişiye özel seçenekleriyle sunuluyor. Özel sipariş seçeneklerinden biri olan Viewing Suite sadece bir düğmeye basarak bagaj bölümünden arka tarafa bakan, çift deri koltuk ve özel kokteyl masasından oluşuyor.

İngiliz Başkonsolosu Judith Slater, Royal Motors Başkanı Altuğ Aysal, Royal Motors Başkan  Yardımcısı ve Rolls-Royce Motor Cars İstanbul Marka Müdürü Hilal Aysal; Rolls-Royce Motor Cars Merkez Avrupa ve Doğu Avrupa İletişim Direktörü Frank Tiemann tanıtım toplantısında yer aldı.

Leave A Reply

Your email address will not be published.