En ucuz oto Nano gidiyor, Evoque platformlu SUV geliyor

Land Rover ve Jaguar markalarının sahibi Tata, kendi ülkesinde yeniden büyüme hamlesi içerisinde. Dünyanın en ucuz otomobili Nano fikriyle bir dönem ortalığı kasıp kavursa da bu proje Tata’ya istenen parayı kazandırmadı. Şirket yeniden orta sınıfa yönelik kompakt projelerle büyüme hedefliyor. Bunlardan biri de Harrier adı verilen kompakt SUV olacak. Peki ucuz olacak mı?

Tata Harrier

Tata Nano ilk lanse edildiği 10 yıl önce 2 bin dolara yakın fiyatıyla (ve düşük kurla) çok cazip bir fenomen olmuştu. Şimdi fiyatları 3500 doları buldu ve Hindistan’dan gelen haberlere bakılırsa üretimi sona eriyor. Bu bantlar Harrier başta olmak üzere yeni modellere geçecek. Jaguar Land Rover’ın dünya çapında yeniden toparlanmasını sağlayan Tata Motors şimdi kendi ülkesi başta olmak üzere Tata markasıyla gelişime açılma peşinde. Tiago, Tigor ve Nexon gibi modellere bir yenisi daha geliyor.

Tata Harrier

Evoque/Discovery platformunda

Hindistan’da Hyundai, Honda ve Suzuki’nin hakim olduğu kompakt segmentte Land Rover’ın desteği Tata’ya kapı açacak. Yeni Tata SUV, Land Rover Evoque / Discovery Sport / Jaguar E-Pace platformuna dayanıyor. Model, 2018 yılı başında Yeni Delhi fuarında gösterilen H5X konseptini baz alıyor. 7 koltuklu versiyonu da ayrıca olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz