Enerjisa Eşarj’ı aldı, elektrikli araçlar için Türkiye çapında şarj altyapısı kuracak

Enerjisa Enerji, Eşarj şirketi hakim hissedarı oldu. Şirket, şarj istasyonları satışı ve sarj istasyonu ağı kurulumu alanında faaliyet gösteren Elektrikli Araçlar Şarj Sistemleri A.Ş.’nin hisselerinin çoğunluğunu satın aldı. Bu satın almayla Enerjisa Enerji, elektrik sektöründe dağıtım ve satıştaki liderliğinin yanı sıra endüstrinin dönüşümünde aktif rol oynamayı hedefliyor.

Türkiye’de 2008 yılında faaliyete geçen Eşarj, şarj istasyonları satışı ve sarj istasyonu ağı kurulumu alanında faaliyet gösteriyor. Eşarj’ın bugün itibariyle Türkiye’de 80 şarj istasyonu ve 1.000 müşterisi bulunuyor. Büyük bir hızla gelişen elektrikli araçlar sektörüne yönelik ulusal istasyon ağı ve işletim sistemlerinde lider konuma sahip olan Eşarj, şarj ünitelerinden oluşan ulusal istasyon ağı ve hizmet modelini güçlendirerek Türkiye’nin her noktasında şarj çözümleri sunmayı hedefliyor.

Kıvanç Zaimler

Enerjide 360 derece çözüm üretiyoruz

Otomotiv endüstrisinde devrim niteliğinde olan elektrikli otomobil satışları dünyada hızla artıyor. Elektrikli araçların gelişimine paralel olarak şarj istasyonlarına olan ihtiyaç da büyüyor. Enerjisa Enerji, artan “şarj” ihtiyacını görerek sektöre Elektrikli Araçlar Şarj Sistemleri A.Ş.’nin (Eşarj) hisselerinin büyük çoğunluğunu satın alarak adım attı.

Enerjisa Enerji CEO’su Kıvanç Zaimler, bu satın almanın Enerjisa Enerji’nin elektrik enerjisi sektörüne 360 derece bakış açısının çok önemli somut bir göstergesi olduğunu söyledi. Zaimler, Eşarj’ın yeni gelişen bir alanda müşterilerine sunduğu inovatif iş modeli ile Enerjisa’nın enerji sektöründeki bilgi, deneyim ve gücünü birleştirdiklerine dikkat çekti.

“Çevre dostu elektrikli araçların yaygınlaşması Türkiye açısından çok önemli. Elektrikli araçların yaygınlaşması ve bu sektörün gelişimi için de ülke genelinde yaygın şarj istasyonu ağına büyük ihtiyaç var. Enerjisa olarak büyüme politikalarımızı her zaman sürdürülebilir ve çevre dostu ürün ve hizmetlerle güçlendirmeyi hedefledik. Bununla birlikte elektrik endüstrisinin her alanında müşterilerimize hizmet sunmak ve onlara böyle yenilikçi çözümler üretmeyi de hedeflerimiz arasına ekledik. Eşarj’ın satın alınması da enerji sektörüne bakışımızın somut bir göstergesidir.” diyen Zaimler, Eşarj’ın inovatif iş modeli ile Enerjisa’nın bilgi ve deneyimini birleştireceklerini kaydetti. Enerjisa Enerji CEO’su,  böylece Türkiye’nin çevik ve yenilikçi enerji şirketi olarak insanımızın hayatına dokunan çözümler üreten bir yapı ortaya konacağını dile getirdi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.