Euro4’e uygun yeni Bajaj Pulsar!

Otomobil motor teknolojisinde Euro6 normları konuşulurken, motosiklet dünyası otomotivi biraz geriden takip ediyor. Önümüzdeki yıldan itibaren ülkemizde de zorunlu hale gelecek olan Euro4 standartları, motosiklet markalarının motorlarında önemli değişiklikler yapmasına neden oluyor. Yavaş yavaş tüm markalar Euro4 standartlarını karşılayan motorlar kullanmaya başlıyor. Bu markalardan biri de ülkemizde Kuralkan Holding’in distribütörlüğünü yürüttüğü Bajaj. Dünyanın önemli motosiklet üreticilerinden biri olan Hint marka Bajaj, yeni Pulsar NS160 modelini ülkemizde satışa sunmaya başladı. Bu modelin en dikkat çekici özelliği tabi ki Euro4 normalarına uygun bir motora sahip olması.

Bajaj Pulsar NS160, 9 bin 830 TL’den alıcı buluyor.

Sert sürüşler ve daha sert maceralar için tasarlanan yeni model Pulsar NS160’te 15,5 PS gücü ve 4 valfli çift bujili motoru görev alıyor. 5 ileri vitesiyle hızlanma ve sürüş deneyimini artıran motosiklet ayrıca full enjeksiyon sistemiyle hızlı ivmelenme keyfini de doyasıya yaşatmayı hedefliyor.

Ön ABS diski ve arka kampana fren sistemine sahip NS160’ın, tubeless lastikleri sürücü için doğru dengeyi sağlamaya yardımcı oluyor. Nitrox tekli arka amortisör ve teleskopik ön süspansiyon da NS160’da dikkat çeken detaylar arasında yer alıyor.

Yeni NS160’ın tasarımına bakarsak çift renkli etiketlerinin, alttan aydınlatmalı düğmelerinin, LED arka ışıklarının ve kaslı görünümünün dikkat çektiğini söyleyebiliriz.

İşte Bajaj Pulsar NS160’ın teknik özellikleri:

  • Motor Kapasitesi: 160 cc motor
  • Güç: 15,5 @ 8500 (Ps @ RPM)
  • Tork: 14,6 @ 6500 (Nm @ RPM)
  • Motor: Tek silindir, SOHC 4 valf, Yağ soğutmalı, DTSi
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.