Europcar, ASF ile sözleşme tazeledi

Volkswagen-Europcar-satın alma

Türkiye’de tarihinin en kötü dönemini yaşayan filo kiralama sektöründe kıta ve küre ölçeğinde gelişmeler yaşanıyor. Türkiye’de 2018 yılında başlayan likiditasyon krizinden fazlasıyla etkilenen sektörde geleceğe yönelik umutlar da sönmüş değil. Konuyla ilgili bir haber Europcar’dan geldi. Türkiye distribütörü ASF Otomotiv ile sözleşmesini 5 yıl uzattığını açıkladı.

BU arada Europcar şirketi biri İspanyol ve biri Alman olmak üzere iki filo kiralama şirketini de bünyesine kattığını bildirdi.

Filo

Europcar Mobility Group (EMG), büyüme stratejisi kapsamında İspanyol Goldcar ve Alman Global Rent a Car şirketlerini satın aldı

Europcar şirketinin öngörülerine göre düşük maliyetli araç kiralama pazarı hızlı bir büyüme kaydediyor. Şirket bu nedenle hedefine uygun kiralama operasyonlarını devralmayı da büyüme planları içine dahil ediyor.

Yeni ofisler açacak, 3. hava limanına gidecek

Europcar Genel Müdürü ve ASF Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesi Fırat Fidan, sözleşmelerinin uzatılması konusunda bilgiler verdi: “Yapılan yeni anlaşmalar neticesinde işbirliğimizin 5 sene boyunca geliştirilmesine karar verdik. Bu konuda önceliği mevcut Europcar ağının Türkiye’de genişletilmesi; yeni şehir ve havalimanı ofislerinin açılması; İstanbul 3. Havalimanındaki ofisin faaliyete geçirilmesi ve düşük maliyetli kiralama şirketimiz Interrent markamızın iki yeni noktada daha genişlemesine karar verdik. Bu bilgiler ışığında ilk olarak Van,daha sonra ise Eskişehir ve Kocaeli ofislerimiz faaliyete girdi. Diğer şehirlerde açılacak yeni ofisler içinse çalışmalarımız devam ediyor.”

Europcar filosuna 2500 araç katılacak

Büyüme yönelimlerini koruduklarını söyleyen Fidan araç filolarını genişlettiklerini vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Europcar Türkiye olarak araç filomuza 1500 yeni araç ekledik. Bu son satın alma ile filomuzdaki araç sayısını 5 bine çıkardik. Önümüzdeki süreçte hedefimiz, 1000 yeni araç daha alarak filomuzu gençleştirmek ve büyütmek.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz