F1 pisti Intercity İstanbul Park, 100 bin kişiyi yarıştırdı

Motorsporlarının Türkiye’deki en önemli merkezi Intercity İstanbul Park Pisti, hafta sonu 100 bin kişinin katıldığı dev bir etkinliğe ev sahipliği yaptı.

Spor, wellness, eğlence, kişisel gelişim gibi pek çok alandan pek çok aktivitenin bir arada yer aldığı festival ödüllü yarışmalarla tamamlandı. Anne babaların bebek pusetleriyle katıldığı koşu oldukça çekişmeli ve eğlenceli geçerken; köpekleriyle birlikte “patili koşuya’’ katılanlar arasında da kıyasıya rekabet yaşandı.

Gran Fondo Marmara bisiklet yarışları da dünyanın sayılı pistleri arasında gösterilen Intercity İstanbul Park’ta farklı bir heyecana sahne oldu.

Hafta sonunda spor ve eğlenceyi bir arada yaşamak isteyenlerin akın ettiği Intercity İstanbul Park’ta düzenlenen “V Weekend Sports” festivalinde nefes terapisi, pilates gibi yoğun katılımlı etkinlikler de düzenlenirken, sağlıklı yaşam seminerlerinde de bilinçli spor yapmanın önemine dikkat çekildi. 

Festivalin yenisi düzenlenecek

Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak, “Bu festival kapsamıyla Türkiye’de bir ilkti. Ailelerin, gençlerin, çocukların bir arada bulunup hem spor yapmaları, hem de eğlenmeleri sağladığımız için mutluluk duyduk. Amacımız bu tür etkinlikleri her 3 ayda bir yaparak insanların eğlenmesini, ailecek hafta sonunu keyifli geçirmelerini sağlamak. 3 gün süren sağlıklı yaşam ve spor festivalinde genç yaşlı herkes kendi ilgi alanına göre spor branşlarıyla buluştu. Amacımız bunu gelenekselleştirerek çok daha fazla kişiye ulaşmak ve sporun önemini onlara doğrudan aktarmak” dedi.

7’den 70’e herkes için “spor” 

Festivale gelenler, koşudan bisiklete, basketboldan e-spora, drone yarışlarından cross fit’e kadar farklı branşlardaki müsabakaları izleme şansına sahip oldular. Spor ve eğlencenin bütünleştiği V Weekend Sports’a Emniyet Teşkilatı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, çeşitli spor kulüpleri ve dernekler de katılarak halkla bütünleştiler. Atlı polisler ve K9 köpekleri büyük ilgi toplarken polis birimleri de eğitici çalışmalarda bulundular.

Ünlü sporcuların deneyimlerini paylaştığı ve sporseverlerle birlikte eğlenceli bir hafta sonu geçirme olanağının yaşandığı festivalde kadınlar ve çocuklar için de birçok özel etkinlik yer aldı. Ziyaretçiler, yoga, zumba, spinning gibi branşlarının tecrübeli eğitmen ve hocaları ile spor yapma fırsatı buldular. Ayrıca İstanbul Atlı Spor Kulübü tarafından getirilen pony atları ile çocuklara hayvan sevgisi aşılanırken unutamayacakları bir hafta sonu yaşamaları da sağlandı. 

Festival’de günümüzün popüler başlıklarından biri olan ve hızla spor dalları arasında kendine sağlam bir yer edinen E-spor kategorisinde de 60 sporcunun mücadele ettiği Intercity eRacing Cup Yarışı düzenlenirken, ziyaretçilere atletizmden masa tenisine, karateden bilek güreşine, kick box’tan taekwondoya 30’dan farklı spor dalında da deneyimler yaşattırıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.