F1 Şampiyonu Max Verstappen, yeni Honda Civic Type R’ı test etti

2023 yılında Avrupa yollarına çıkmaya hazırlanan yeni Honda Civic Type R, Formula 1’in son şampiyonu Max Verstappen tarafından test edildi.

Japon otomobil ve motosiklet üreticisi Honda, ciddi başarılar elde ettiği Formula 1 Dünya Şampiyonası’nda RedBull iş birliğiyle sahne alıyor. 2022 sezonunun bitiminden sonra F1’e veda edecek olan Honda, 1980’lerde Honda McLaren ekibinin ve tarihin en büyük pilotlarından Ayrton Senna ile Honda NSX geliştirmişti. F1 pilotlarıyla yakın temasta olan Japon üretici, bu kez en güçlü modelinin başına Max Verstappen’i geçirdi.

Max Verstappen, yeni Honda Civic Type R direksiyonuna geçti

Japonya’daki Uluslararası Yarış Pisti Suzuka’da gösterdiği performans ile önden çekişli otomobillerde yeni bir tur rekoruna imza atan yeni Civic Type R, performansındaki iyileştirmeler ile Formula 1 şampiyonundan da tam not aldı.

Max Verstappen’in Macaristan Grand Prix’sindeki molasında 1 saat boyunca Civic Type R’ın performansını deneyimlediği anlar kaydedildi.

Verstappen’in direksiyon başındaki görüntülerinide buradan izleyebilirsiniz:

Tarihinin en hızlısı yeni Honda Civic Type R!

Her dönemde olduğu gibi Civic ailesinin standart modellerine oldukça benzeyen, bir o kadar da farklı olan yeni nesil Typer; geçtiğimiz dönemlerde tanıtılan Civic e:HEV’in silueti üzerinde yeniden vücut buluyor.

Yeni nesil Civic Type R, tutkunları tarafından çok beğenilen beyaz renk dışında Ralli Kırmızısı, Yarış Mavisi, Kristal Siyah ve Sonik Gri renk seçenekleri ile 2023 yılında Avrupa yollarına çıkmaya hazırlanıyor.

Civic Type R’da güncellenen LogR’da tur sürelerini kaydetmek için bir kronometre, aracın ulaşabileceği maksimum lastik kuvvetini gösteren bir 3 boyutlu lastik sürtünme animasyonu, sürücülerin pist becerilerini geliştirmelerine yardımcı olan puanlama özelliği gibi işlevler bulunuyor.

Araç Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Buraya Tıklamanız Yeterli

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.