Ferrari takımı 5 yıl daha Formula 1’de

Türkiye’nin yeniden Formula 1 takvimine alındığı konuşulan bugün Ferrari 2025 yılına kadar pistlerde olmaya devam edeceklerini açıkladı. Süper spor otomobiller üreticisi Ferrari SpA şirketi Scuderia takımı olarak FIA Formula 1 Dünya Şampiyonası’na katılmaya devam edeceğini duyurdu. Ferrari 1950 yılından bugüne pistlerde aralıksız devam eden tek marka ünvanına sahip.

Ferrari FIA Uluslararası Otomobil Federasyonu ve Formula 1 Dünya Şampiyonası ile 2 ayrı imza ile  anlaşma yaptı. Ferrari Scuderia dünya çapında 400 milyonun üzerinde hayran sahibi olarak biliniyor.

Ferrari CEO’su Louis Camilleri; “Önümüzdeki beş yıl boyunca Formula 1’i düzenleyecek olan ve genel olarak Concorde Anlaşması olarak bilinen anlaşmaya tekrar imza atmaktan mutluluk duyuyoruz. Sporun istikrarını ve büyümesini sağlamak için önemli bir adım. Yarış, Ferrari’nin DNA’sında var; Scuderia’nın FIA Formula 1 Dünya Şampiyonası’nın her sezonuna katılan tek takım olması, başarısında önemli bir konu haline gelmesi tesadüf değil” dedi.

FIA Başkanı Jean Todt ise; “Ferrari’nin, FIA Formula 1 Dünya Şampiyonası için istikrarlı bir gelecek sağlayan Concorde Anlaşması’nın imzacısı olmasından memnunuz. Bu, motor sporlarının zirvesi ve her zaman başrol oyuncusu olduğu bu serinin gelmiş geçmiş en başarılı takımının önümüzdeki yıllarda da böyle olmaya devam etmesi doğal.” dedi

Formula 1 Başkanı ve CEO’su Chase Carey; “Scuderia Ferrari ve Formula 1 1950’den beri el ele yürüyor ve bu sporun DNA’sının bir parçası olduğu için bu ilişkinin uzun süre devam edeceği için mutluyuz. Yeni Concorde Anlaşmasının tanımlanmasına giden yolda; Ferrari’nin her zaman motor sporlarının zirvesini daha güçlü, daha adil ve daha sürdürülebilir hale getirmeyi amaçlayan yapıcı rolünü takdir ettik.” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.