Fiat Fiorino 2022 yenilendi, fiyatı ve donanımları belli oldu

Fiat Fiorino 2022 sahaya çıktı

Türkiye’de üretilen önemli hafif ticari araçlardan biri olan Fiat Fiorino 2022 model olarak yenilendi. Üretimine başlandığı 2007 yılından bu yana hem Türkiye’de hem de dünyada yüzbinlerce müşteriye ulaşan Fiorino, Mini Cargo projesi olarak başlamıştı. Bir dönem Peugeot ve Citroen için de Bursa’daki TOFAŞ tesislerinde üretilen araç, küçük hafif ticari araç segmentinin öncülerinden biri oldu.

Hafta içi ticari, hafta sonu özel seyahatler için kullanılabilen Fiat Fiorino, boyutları, sürüş özellikleri ve yüksek dayanaklılık gibi özellikleriyle beğeniliyor.

Araç son olarak 2019 yılında 7 inçlik dokunmatik tablet ve teknolojik ekipmanlarla makyajlanmıştı.

Üretim ömrü boyunca Mini Cargo projesi olarak 1 milyon 280 bin adet üretildi. Bu üretimin 790 bin adeti Fiat Fiorino olarak gerçekleşti.

Türkiye’de ise 290 bin adet müşteri ile buluştu.

Fiat Fiorino 2022 arka görüntü

Fiat Fiorino 2022 neler yenilendi

Yeni modelde öncelikle ön ızgara üzerindeki Fiat marka logosu; daha modern ve yenilikçi olarak konumlandırıldı.

Yenilenen Fiat Fiorino’nun şık görünümü tamamlayan “titanyum gri” ayna kapakları ve tavan raylarının yanında; 16 inç alaşım jantlar ve aynı renkteki ön ızgara çerçevesi ile ön tampon koruması ilk bakışta göze çarpıyor.

Fiorino’nun yine titanyum grisi yan koruma çıtaları ve arka tampon koruması ile daha şık görünmek istiyor. Fiat Fiorino 2022 iç kabininde kapı panellerinde koltuklarla uyumlu siyah kumaş; deri kumaş kenarları ve koltuklarda açık gri dikiş desenlerine geçildi.

Fiorino, 2,8 metre küpe varan sınıfının en iyi yükleme hacmiyle şehir içi taşımacılık ve eğlence gezileri için yeterli bagaj alanı sunuyor.

Fiat Fiorino 2022 yan görünüm

Donanım listesinde EBD destekli ABS, ESP, ASR; yokuş kalkış desteği; sürücü ve yolcu ön ve yan hava yastığı; klima; yağmur sensörü; karanlık sensörünün haricinde elektrikli ve ısıtmalı yan aynalar; fonksiyonel deri direksiyon simidi ve vites topuzu; alüminyum alaşımlı jantlar gibi zengin ekipmanlar bulunuyor.

Fiorino, 7 inç dokunmatik tablet ekranı ve Apple CarPlay ve Android Auto teknolojisiyle akıllı telefon ve navigasyon gibi yeni dönem teknolojilere uyumlu kalıyor.

Pop, Safeline ve Premio isimli; üç farklı donanım seçeneği bulunan Fiorino Combi’nin “Safeline” versiyonunda 7 inç tablet ekran, “Premio” versiyonda ise 7 inç tablet ekran ile Apple CarPlay ve Android Auto teknolojisi standart olarak satışa
sunuluyor.

Fiat Fiorino motorları

1.3 litrelik Multijet, 95 HP’lik dizel motorlu versiyonun haricinde, 1.4 litrelik 77 HP’lik benzinli ve 1.4 litrelik benzinli ve fabrika çıkışlı LPG dönüşümlü versiyonla tercih edilebilen ve yenilerek Fiat showroomlarındaki yerini alan Fiorino’ya 208 bin 900 TL başlangıç fiyatıyla sahip olunabiliyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz