Film ve dizi yıldızı 25 otomobil

Renault-Megane-E-Tech-kaç sattı

Amerikan sineması veya Hollywood. Kimler gelip geçti. Clark Gable, Marilyn Monreo, James Dean, Steve Mcqueen ve daha bir çırpıda listelenecek direksiyondaki ünlüler. En hızlı, en seksi, en çekici, en son model ve en pahalı otomobilleri kullanan ünlülerin yanı sıra bazı otomobiller var ki en az sürücüleri kadar ünlü oldular.

Film değerlendirme sitesi İMDB’nin derlediği hangi otomobil modeli hangi film ve tv dizisinde oynadı çalışması ilginç bir 25 otomobillik liste ortaya çıkardı. Ford modellerinin ağırlığını oluşturduğu liste, Hollywood film ve dizileri üzerinden hazırlanmış.

Avrupa ve dünya sineması özellikle Bollywood katılsa ne olurdu, sıralama değişir miydi kestirilemez. Ama liste şimdilik bu…

Listede Ford’dan sonra Mercedes ve BMW’nin modelleri, Volkswagen Golf gibi Avrupalı modeller, Honda ve Toyota gibi Japon şirketlerin Amerika’daki en başarılı otomobilleri de kendilerine yer buluyor.

Yeni dönemde Tesla, Audi ve Porsche gibi otomobiller de öne çıkıyor. Ama hiç biri Ford’un efsane taksisini geride bırakacak kadar çok rol kapmadı Hollywood yönetmenlerinden.

Taksiler en büyük artist çıktı işin doğrusu. Ford’un Türkiye’de de ürettiği Transit modeli de en çok rol kapan ünlü otomobiller listesinde kendine yer bulabiliyor.

İşte dünyanın en artistik 25 otomobili…

Önceki İçerikJeep Renegade için yüzde 1 faizli kredi dönemi
Sonraki İçerikPlakalara yeni düzen geliyor
Otoajanda.com haber merkezi, konusunda çok deneyimli ve uzman bir ekip tarafından yönetiliyor. Tüm haberler bu ekibin tecrübeli üyelerince edite edilerek, yayınlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz