fizy Apple CarPlay üzerinden otomobile giriyor

Otomobil müzikleri konusunda yepyeni bir dünya doğuyor. Kasetçalar teyp, CD Çalar, MP3 Çalar, USB girişli müzik sistemi; derken şimdi akıllı telefonlarla doğrudan bağlantı kuran CarPlay dönemi yaşanıyor. Müzik platformları da doğrudan otomobile entegre oluyor. Günde 7,8 milyon şarkı dinlenen, dijital müzik platformu fizy, 400’ü aşkın otomobil modeliyle uyumlu Apple CarPlay’e entegre oldu. Artık yoldayken fizy’nin geniş müzik yelpazesi CarPlay’in sunduğu teknolojik konforla birleşiyor.

Müzikseverlerin favori platformlarından biri olan fizy; önde gelen 58 otomobil markasının 400’ü aşkın modeliyle uyumlu olan iOS tabanlı CarPlay platformu ile el ele veriyor. Bunun için herhangi bir iOS cihazındaki fizy uygulamanızı AppStore’dan 7.0.0 sürümüyle güncelleyip; sonrasında cihazı CarPlay’li bir araca kablolu veya kablosuz olarak bağlamanız yeterli olacak.

Yol tarifi de var

fizy-CarPlay entegrasyonu araç içinde müzik dinlemenin yeni bir yolunu sunuyor. Aracınızı sürerken, iPhone’unuzla yapmak istediğiniz tüm işleri gerçekleştirmenizi kolaylaştırıyor; ve tüm işlemlerinizi doğrudan aracınızın yerleşik ekranında gösteriyor. Artık gözünüzü yoldan ayırmadan yol tarifi almak, arama yapmak, mesaj alıp göndermek ve müzik dinlemek yani fizy’nin keyfini tam gaz sürmek mümkün.

Peki fizy’nin entegre olduğu CarPlay sistemine sahip otomobiller hangileri? İşte o listeye de buradan ulaşabilirsiniz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.