Çimen’in yerine Yenigün: Ford Otosan genel müdürü Güven Özyurt oldu

Geçtiğimiz haftayı tarihinin en büyük satın almalarından birini gerçekleştirerek giren Ford Otosan önemli bir değişiklik daha yaşadı. Ford Otosan genel müdürü Güven Özyurt oldu. Otomotiv devinin kaptanı, Koç Holding Otomotiv Grubu Başkanı Cenk Çimen‘in 1 Nisan’daki emekliliği nedeniyle değişiyor. Çimen’in yerine getirilen Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün; kaptanlığı yardımcılarından Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Güven Özyurt ‘a bırakıyor.

Özyurt, emekli olan Koç Holding Otomotiv Grup Başkanı Cenk Çimen’in yerine atanan  Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün’den görevi devralacak.

Cenk Çimen’in emekliliği ve her iki görev değişimi 1 Nisan 2022 tarihi itibariyle geçerli olacak.

Özyurt’tan boşalan Operasyonlar birimi ise Yeni Projeler ve Operasyonlar olarak birleştirildi ve Cem Temel’e bağlandı.

Ford Otosan Genel Müdürü Güven Özyurt kimdir:

“Ford Otosan’a 1990 yılında mühendis olarak katılan Özyurt, ürün geliştirme, servis ve kalite mühendisliği, ihracat ve satış planlama, Kocaeli fabrikaları proje liderliği, malzememe planlama gibi birimlerde çeşitli görevler üstlendikten sonra 2010 yılında Malzeme Planlama ve Lojistik Genel Müdür Yardımcılığına, 2014 yılında Satın Alma Genel Müdür Yardımcılığına ve en son Temmuz 2019’da Operasyonlar Genel Müdür Yardımcılığına atanmıştır. İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümü mezunu olan Özyurt, İstanbul Üniversitesi İşletme Yönetimi Programını ve Harvard Business School İleri Yönetim Programını tamamlamıştır.

Ford Otosan Genel Müdür Yardımcısı Cem Temel kimdir:

Ford Otosan Genel Müdür Yardımcısı Vem Temel
Ford Otosan Genel Müdür Yardımcısı Vem Temel

Ford Otosan’ın Yeni Projeler Genel Müdür Yardımcısı görevini halen sürdüren Cem Temel, 1 Nisan 2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Operasyonlar ve Yeni Projeler Genel Müdür Yardımcılıklarının birleştirilmesi sonucunda yeni oluşturulan Operasyonlar ve Yatırımlar Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır. Temel, 1993 senesinde mühendis olarak kalite biriminde Ford Otosan’a katılmış, pres ve takım-kalıp birimlerinde çeşitli yöneticilik rolleri üstlendikten sonra 2013 yılında Gölcük Fabrika Müdürlüğüne, 2016 yılında Kocaeli Fabrikaları ve Yeni Projeler Genel Müdür Yardımcılığına ve en son olarak Temmuz 2019’da Yeni Projeler Genel Müdür Yardımcılığına atanmıştır. Temel, İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümü mezunu olup, İstanbul Üniversitesi’nden İşletme Yüksek Lisans derecesine sahiptir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.