Ford Otosan’dan Çinli JMC’ye bir lisans daha

 

 

Ford Kamyonlar Cin yolcusu JMS lisans verildi

Ford Otosan motor üretimi için verdiği lisansı genişletiyor.

 

Şirket, Nisan 2013’te Jiangling Motors Corporation Limited Şirketi (JMC) ile Ecotorq motorların Çin’de üretimi için motor teknolojisi lisans anlaşması gerçekleştirmişti. Şimdi de kamyon şasi ve kabin lisans anlaşmalarıyla kamyon üretim lisans anlaşması için masaya oturdu. 

JMC, Eskişehirli kamyonların üretimi için Ford Otosan’a 8 milyon Euro başlangıç lisans ücreti ödeyecek.

 

 

Türk mühendislerinin imzasını taşıyan kamyonların şasi ve kabinlerinin Çin’de üretimi için Ford Otosan, Ford Motor Company ve Ford Global Technologies LLC, Jiangling Motors Corporation Ltd ve kuruluşu JMC Heavy Duty Vehicle Co. Ltd şirketleri arasında teknoloji lisans anlaşması imzalandı.

 

 

Ford marka kamyonlarının şasi, kabin ve parçalarının tasarımı, üretimi ve satış sonrası hizmetleri ile ilgili ürün teknolojisi ve know-how aktarımını öngören lisans ile komple kamyon lisansı tamamlanıyor. 

Yüzde 100 Ford Otosan mühendisliğine sahip Ecotorq motorlarla üretilecek kamyonlar, JMC logosuyla satılacak.

 

Lisans anlaşması, üretimin başlayacağı 2016 yılından itibaren 12 yıl geçerli olacak. 

Birim başına ortalama lisans bedeli şasi için 390 Euro ve kabin için 39 Euro olacak.

 

Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada; “1959 yılından bu yana gerçekleştirdiğimiz 180.000 adedin üzerinde kamyon ve 550.000 adedin üzerinde motor üretimine, ağır ticari ve dizel motorlardaki Ar-Ge birikimimizi ekliyor, mühendislik gücümüzü global başarılarımızla taçlandırıyoruz. Ford Otosan olarak Ecotorq motorlarla başlattığımız teknoloji lisans anlaşmasını şasi ve kabin lisansları ile tamamlayarak dünyanın en büyük kamyon pazarı olan Çin’e mühendislik ihraç ediyoruz. Motor teknoloji lisansı ile başlayan Çin’deki yolculuğumuzu şasi ve kabin lisans anlaşması ile devam ettirerek komple kamyon üretimi için lisansı tamamlamış bulunuyoruz” dedi.

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.