Ford Pro, E-Transit ile start verdi

Ford Türkiye, Ford’un global iş modeli Ford Pro sistemini Türkiye’de de devreye aldı. Büyük küçük farketmeksizin tüm profesyonel ticari araç müşterilerinin üretkenliklerini ve verimliliklerini artırmayı hedefleyen bu iş modeli; araç, şarj, finans, yazılım ve servis gibi dijital öncelikli çözümleri tek noktada buluşturuyor. Yeni iş modelinin ilk önemli aracı Ford E-Transit olacak.

Profesyonel ticari araç müşterilerinin ihtiyaçlarını tek bir noktadan karşılamayı hedefleyen Ford Pro; sürekli açık bir hizmet noktası olarak destek güçler arasına katıldı.

Yeni sistem aynı zamanda filolardaki içten yanmalı motorlu araçların elektrikliye geçişini de kolaylaştırmayı vaadediyor. Bu kapsamda karma filolardaki akıllı telematik yazılımları; şarj yönetim yazılımını; donanım ve hizmetlerle eşleştiriyor ve böylelikle karma filoların kesintisiz çalışmasını sağlıyor.

Tek noktadan çözüm kolaylık vaat ediyor

Ford Pro, araçlara ek olarak şarj, yazılım, finansman ve servis gibi tam entegre ve dijital öncelikli çözümleri tek noktadan sunuyor. Bu ürün ve hizmetler şunları kapsıyor. Ford Pro özelliklerini Ford Türkiye İş Biriminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Özgür Yücetürk bir basın toplantısı ile duyurdu.

Ford Pro duyurusunu Ford Türkiye İş Biriminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Özgür Yücetürk üstlendi
Ford Türkiye İş Biriminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Özgür Yücetürk, Ford Pro sistemini anlattı.
  • Ford Pro Araçlar

E-Transit de Ford’un sürekli ticari araç inovasyonunun en yeni örneği olarak ön plana çıkıyor.

  • Şarj

Ford Pro, evde, halka açık noktalarda ve iş yerinde şarj için müşterilerin elektrikli araçlara sorunsuz bir şekilde geçebilmesini sağlayacak.

  • Yazılım

Ford Pro bu yazılımla, Ford veya Ford dışı araçlara sahip filoları bütünsel bir yaklaşımla yönetmek; çalışma süresini artırmak ve maliyetleri düşürmek için benzinli, dizel ve elektrikli araçları birbirine bağlayan iş üretkenliği sağlayan bir model getiriyor.

  • Servis

Ford Pro servis ticari araç müşterilerinin araçlarıyla işlerini her zaman yapabiliyor olmalarını hedefleyen yeni bir servis anlayışı olacak. Yerinde servis araçları, uzatılmış / düzenlenen servis çalışma saatleri; akıllı bakım ve servis yönlendirmeleri gibi birçok yeni yaklaşımı devreye almayı hedefliyor.

  • Finansman

Ofis tarafında olabildiğince sorunsuz yönetim için sadeleştirilmiş finansman ve faturalama çözümleri ile paket çözümler. Araç, servis, yazılım ve şarj konularında tüm ihtiyaç duyulan finansal çözümleri; basitleştirilmiş finans ve faturalama çözümleri ile sürtünmesiz bir şekilde sunmak hedefine sahip.

 

Yeni sistem için ilk durak: Ford E-Transit

Ford’un yenilikçi ürün gamının en yeni ticari üyesi Ford E-Transit, lansmanda ilgi odağı oldu. Ford E-Transit, 68 kWh kullanabilir batarya kapasitesinin yanı sıra, WLTP ile 315 km’ye varan menziliyle günlük ortalama sürüşlerinin 3 katı mesafeyi vadediyor. E-Transit, daha düşük bakım giderleri sayesinde de servis maliyetlerinde dizel modellere göre yaklaşık yüzde 40 daha fazla tasarruf sağlıyor. Hem AC hem de DC Hızlı şarj özelliğine sahip E-Transit, yaklaşık 8,2 saatte yüzde 100 şarj olabiliyor, 115 kW DC Hızlı şarj özelliği ile de 34 dakika içinde yüzde 15’ten yüzde 80’e kadar şarj gerçekleştirebiliyor.

 

Ford’un Avrupa’da hafif ticari araçlar için ilk kez sunduğu ‘Pro Power Onboard’ özelliği ilk tam elektrikli E-Transit’i 2.3 kw’a kadar bir mobil jeneratöre dönüştürüyor. Böylece, müşterilerin iş mekanlarında ve sürüş esnasında araç gereçlerini kullanmaya devam etmelerine ve şarj etmelerine yardımcı oluyor. Taşıma kapasitesinden ödün vermeyen E-Transit, van modelleri için 1.616 kg ve kamyonet modelleri için 1.967 kg’a varan yük kapasitesi sunmaya devam ediyor. Maksimum 198 kW (269PS) ve 430 Nm tork güç sunan elektrikli motoru ile E-Transit, Avrupa’da satışa sunulan en güçlü tam elektrikli ticari araç unvanıyla öne çıkıyor.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.