Otomobilde Neler Oluyor, Önce Siz Öğrenin

Formula 1 Türkiye bilet fiyatları açıklandı

9 yıl aradan sonra Türkiye’de 13-15 Kasım tarihlerinde düzenlenecek Formula 1 Şampiyonası için belirlenen bilet fiyatları açıklandı. F1 Türkiye bilet fiyatları için beklenen açıklamayı Intercity Istanbul Park Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak yaptı. Formula 1 Türkiye GP ile ilgili yapılan fiyat açıklamasına göre, dünyanın en ucuz F1 yarışı Türkiye’den izlenecek.

Fiyat tablosunu haberin hemen altında bulabilirsiniz. Bu arada biletlerin 15 Eylül günü Biletix üzerinden satışa çıkacağını da belirtelim.

Formula 1 Türkiye GP biletleri için ilk açıklama

Formula 1 Türkiye GP için belirlenen bilet fiyatları aslında Intercity’nin 30. yılına da vurgu yapıyor. Intercity Istanbul Park Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak, Formula 1’in global fiyat stratejisi adına fiyat belirlemede özel bir prensibi olduğunu ancak; Intercity’nin 30. yıla özel olarak bilet fiyatları için 30 TL’lik başlangıç fiyatı belirlediğini duyurdu. Biletlerin eylül ayının ikinci haftası satışa çıkacağını açıklayan Ak, 3 günlük paketin de 90 TL olacağını kaydetti.

Formula 1 Türkiye GP bilet fiyatları

F1 Türkiye bilet fiyatları için detaylara da bakmak gerekiyor. 30 TL’lik fiyat açık alanlar için geçerli; tribün fiyatları ise daha yüksek olacak. 30 TL fiyat kısa bir süreliğine alınabilecek, zamanla bu fiyatta da artış olacak.

Finansal ve operasyonel yükümlülüklerin tamamı pistte kiracı durumunda olan Intercity tarafından karşılanacak. Formula 1 bilet fiyatları için belirleme yapılırken bunun da etkili olduğunu söyleyebiliriz. Şartlar pandemi nedeniyle anormal değişmez ise seyircili olacak.

F1-Türkiye-GP
Vural Ak Intercity Yönetim Kurulu Başkanı

Formula 1 Türkiye GP için bilet fiyatları ile ilgili açıklamaların yapıldığı toplantıda Vural Ak şu açıklamaları da yaptı;

“Türkiye’nin koronavirüs pandemisini sağlıklı olarak yönetmesi sebebiyle takvime girmeyi başardı. Önümüzdeki yıllar kontrat imzalanabilir ancak şu an sadece 1 yıllık sözleşme imzalandı. Devletin de desteği olması sebebiyle Formula 1 yönetimi Türkiye’de olmaktan memnun.”

Intercity İstanbul Park’ın 200 bin kişi kapasiteli olduğunu ancak pandemi koşulları nedeniyle yüzde 50 kapasite ile 100 bin kişiyi ağırlayabileceğini söyleyen Vural Ak, “100 bin kişiyi en üst seviye tedbirleri uygulayarak ağırlayacağız. Bu yıl Kovid-19 salgını kapsamında yarışlarda da birçok tedbir uygulanıyor.

Takvimde Portekiz ve Rusya ile birlikte Türkiye yarışı da seyircili yapılacak. Bu sebeple Formula 1 yönetiminin de çok önem verdiği bir yarışız. Devletimiz ve ilgili kamu kurumlarımızın da desteğiyle çok başarılı ve aynı zamanda alınacak önlemler ile izleyicilerimiz için güvenli bir etkinlik planlıyor olacağız” dedi.

Formula 1 Türkiye Şampiyonası’nın Türkiye’ye gelen yabancılar da dahil olmak üzere 100 milyon dolarlık bir ciro oluşturması bekleniyor.

Güncelleme (11 Eylül)

F1 Türkiye bilet fiyatları

1 Eylül günü yapılan kampanyalı fiyat açıklamasından sonra F1 Türkiye bileti fiyatları için tüm kategorilerin bedelleri açıklandı. Fiyatlarla ilgili detaylara buradan ya da aşağıdaki tablodan göz atabilirsiniz.

Tribün         Kampanyalı Fiyat         Normal Dönem Fiyat
Platinum           1.900 TL                               2.750 TL
Gold 1              1.500 TL                               2.200 TL
Gold 2              1.500 TL                               2.200 TL
Gold 3              1.300 TL                               1.900 TL
Gold Açık          1.110 TL                               1.600 TL
Silver 1                850 TL                               1.200 TL
Silver 2                550 TL                                  750 TL
Silver 3                750 TL                               1.050 TL
Silver 4                750 TL                               1.050 TL
Silver 5                350 TL                                  475 TL
Silver 6                250 TL                                  350 TL
Silver 7                850 TL                               1.200 TL
Silver 8                850 TL                               1.200 TL
Açık Alan               90 TL                                   120 TL

1 Comment
  1. Rabia says

    Merhaba biletler hangi sitede satılucak bilginiz varmı?

Leave A Reply

Your email address will not be published.