Frankfurt kozu ’N’ olacak

Geçtiğimiz 10 yıl boyunca model ağını genişletmek ve modernleştirmek için çok çalışan Hyundai, yüksek performanslı otomobillerin dünyasına girmek için de mesai harcıyor.

Bunun için ilk adımı performans alt markası ’N’ ile atan Hyundai, yeni projesini tüm dünyaya Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtmaya hazırlanıyor. M, RS, F ve AMG harfleri diğer otomobil markaları tarafından alındıktan sonra kendine Frankfurt merkezli ralli takımı Hyundai Motorsport N’deki ’N’i seçen Hyundai, Dünya Ralli Şampiyonası’nda gaza basan ilk aracı Hyundai i20 WRC’nin yeni neslini Frankfurt sahnesine çıkaracak.

Hyundai yeni performans birimiyle sürücülerin gerçeklik ve duygusallık algıları arasında bağlantı kurmayı planlıyor. N, Hyundai’nin motorsporları faaliyetleriyle performans odaklı modelleri arasında bir köprü olacak. Güney Koreli otomobil üreticisi Frankfurt Autoshow’da ayrıca iki konsept otomobilini de tanıtacak.

Bunlardan biri 296 beygir güç üreten 2.0 litrelik motora sahip Hyundai RM15 Concept RR olacak. Tasarımı Veloster ile benzerlik gösterecek aracın alçaltılmış süspansiyonları, büyük jantları ve aerodinamik tasarımlı tamponu ve etekleri olacak. Hyundai’nin açıklamasına göre RM15 sürücü odaklı teknolojiye sahip olacak ve otomobili Hyundai N’in gelecek yıllardaki seri üretim otomobillerinden biri olarak görebileceğiz. RM15 Concept RR’a Vision Gran Turismo konsepti eşlik edecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.