Fransızlardan gösteri hazırlığı: Hibrit ve elektrikli atağını başlatıyor

Fransız PSA Grubu çatısı altındaki yeni premium marka DS Automobiles, 4 – 14 Ekim 2018 tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak olan 2018 Paris Otomobil Fuarı’na her biri elektriksel olmak üzere dört yeni otomobilinin dünya tanıtımını yapacak.
DS 3 Crossback’in yanı sıra yeni SUV modelin tamamen elektrikli versiyonu DS 3 Crossback E-Tense’i tanıtacak. Ayrıca hibrit güç ve aktarma organlarına sahip DS 7 Crossback E-Tense 4×4 modelinin de ilk gösterimini gerçekleştirecek.

DS ayrıca Paris Otomobil Fuarında yüzde 100 elektrikli FIA Formula E Dünya Şampiyonası yarış otomobili DS E-TENSE FE 19 ve markanın tamamen elektrikli 2035 yılı otomobil vizyonunu gözler önüne seren DS X E-TENSE rüya otomobilini görücüye çıkartacak.
DS 3 CROSSBACK modelinin dünya tanıtımını yapacak olan DS bunun yanı sıra sınırlı sayıda üretilecek olan DS 3 CROSSBACK LA PREMIÈRE ve DS 3 FOREVER özel versiyonlarını da tanıtacak.

DS 3 CROSSBACK: İkinci nesil DS otomobillerinin ikincisi olan DS 3 Crossback, ileri teknolojinin tasarım ikonu olmak istiyor. Gerek şehir içi kullanımda kolaylık, gerekse de uzun yolculuklarda yüksek konfor vaat ediyor.

DS 3 CROSSBACK E-TENSE: 2019 yılının ikinci yarısında satışa çıkacak olan otomobil 100 kW / 136 HP güç ve 260 Nm tork üreten elektrik motorunu 50 kWh kapasiteli lityum-iyon bataryalar destekliyor. 0-50 km/s hızlanmasını 3,3 saniyede tamamlayan araç, 0-100 km/s hızlanmasını ise 8,7 saniyede tamamlıyor.

DS 7 Crossback E-Tence 4×4, şarjlı benzinli-hibrit güç ve aktarma organına sahip. Benzinli motor 200 HP güç üretirken ön ve arka aksta görev yapan elektrik motorları 80’er kW güç üretiyor. Güç, içten yanmalı motor ile elektrik motorunun arasında konumlandırılan sekiz kademeli otomatik şanzıman üzerinden tekerleklere aktarılıyor.

300 HP güç ve 450 Nm tork üreten sistem, dört tekerlekten çekiş sisteminin katkısıyla 0-1000 metre hızlanmasını 27 saniyede tamamlıyor. Arka koltuk altına gizlenen 13,2 kWh ‘lık lityum-iyon bataryalar WLTP normuna göre 50 km’ye kadar Sıfır Emisyonlu sürüşe imkan tanıyor.

Bataryalar 3,3 kW standart topraklı prizden beslenen şarj ünitesi ile  8 saatte şarj edilebiliyor. 32A’lık wallbox ve 6,6 kW gücündeki şarj ünitesi ile ise 2 saatlik hızlı şarj özelliği sunuyor. Bataryalar aynı zamanda fren veya yavaşlama esnasında da şarj edilebiliyor.

DS X E-Tense, DS Automobiles’in 2035 yılı lüks otomobil vizyonunu gösteriyor. Müşterilerin 2035 yılında DS’i nasıl görmek ve DS ile nasıl keyif almak istediklerini hayal ettiler. Bu rüya otomobil Maison Lemarié atölyelerinde üretilen el işçiliği deri döşemeler, saat üreticisi BRM’in sanal saati, FOCAL imzasını taşıyan ses sistemi gibi detaylarla Fransız sanatının birikim ve deneyimini de yansıtıyor.
DS X E-Tense, asimetrik tasarımından da belli olduğu üzere, iki karakterli bir otomobil. Bir tarafı kokpit, diğer tarafı ise koza. Bu rüya otomobil, yüksek gücünün yoğunluğu ile sürüş keyfini, otonom sürüş sırasında “à la française” (Fransız usulü) yaşam sanatı ile birleştiriyor.

DS Performance tarafından tasarlanan DS E-Tense FE 19’un, 2018/2019 sezon versiyonunun dünya tanıtımı Paris Otomobil Fuarı’nda yapılacak. Otomobilde 250 kW (338 HP) gücünde bir elektrikli güç ve aktarma organı görev yapıyor.

DS 3 Forever: Sınırlı sayıda üretilecek yeni DS 3 Forever, Parisli yeni şık otomobilin ürün gamını genişletiyor. Otomobil; DS Connect Nav, yeni geri görüş kamerası, yeni bir ses sistemi ve Android Auto uyumlu Mirror Screen gibi özelliklerle dikkat çekiyor. Tavanda gümüş pullarla süslenmiş DS Monogram hayat bulurken bu tasarımı elmas kesimli tasarımıyla 17 inçlik Aphrodite jantlar tamamlıyor. DS 3 ailesinin en yeni üyesi olan DS 3 Forever, Ekim 2018 itibariyle otomatik şanzımanla kombine edilen ve Euro 6.2 emisyon normunu karşılayan PureTech 110 motorla satışa çıkacak.

Leave A Reply

Your email address will not be published.