İstanbul Autoshow: Fuarın en değerlisini gördünüz mü?

 

007 James Bond’un otomobili olarak ünlenen Aston Martin ‘den, İstanbul Autoshow’da 7 modeliyle gövde gösterisi.

Fuarda; DB11, V8 Vantage, Rapide S, Vanquish, V8 Vantage Roadster, Vulcan ve DB5 sergilenecek. DB11’in kendini hemen fark ettiren tasarımı, çok doğal görünmesine rağmen tamamen yeni ve farklı özellikler taşıyor. Burundan kuyruğa kadar organik çizgilerle uzanan tasarım, verdiği kaslı ve enerjik görünümle hem otomobile hacim kazandırıyor hem de yüzey detaylarını şekillendiriyor. Araçta yer alan 5.2 litrelik çift turbolu motor 608 beygir güç ve 700 Nm tork üretiyor.

DB11, 0’dan 100 km/s hıza 3.9 saniyede ulaşıyor

V8 Vantage S, V8 motorlu modeller arasındaki en yüksek performanslı ve  en sürücü merkezli otomobil. Yüksek donanım kalitesi ve önemli oranda iyileştirilmiş haliyle, günlük kullanım için de değerli ve çekici bir seçenek. Pistlerde kazanılan bilgi birikimiyle, sürücüsüne yoğun ve güçlü bir sürüş keyfi yaşatmak için tasarlandı. 4.7 litrelik atmosferik motor 436 beygir güç sağlıyor. Araç 0-100 km hızlanmasını 4.8 saniyede tamamlıyor.

24 adet üretildi

Aston Martin’in sadece pist kullanımı için ürettiği ve 24 adetle sınırlı tuttuğu Vulcan , 7 litrelik V12 motora sahip ve 800 beygir güç üretiyor. Sadece 24 müşterinin sahip olabildiği aracın satış fiyatı 2.4 milyon pound olarak açıklanmış ve satışların başladığı ilk saat içinde 24 sipariş de tamamlanmıştı. Fabrikaya ait olan tek model , Autoshow için Türkiye’ ye geliyor.

2.4 Milyon Pound’luk özel “Vulcan” Türkiye’de

Aston Martin’in sadece pist kullanımı için ürettiği ve 24 adetle sınırlı tuttuğu Vulcan modeli, 7 litrelik V12 motora sahip. Vulcan, sıra dışı tasarımının yanı sıra, 820 beygirlik motoru ve hafifliği ile İstanbul Autoshow fuarına katılanlardan büyük ilgi gördü. 2.4 milyon pound fiyatıyla satışa çıktığı bir saat içinde 24 alıcı bulan Vulcan, İstanbul Autoshow fuarı vesilesiyle Türkiye’de ilk kez sergileniyor. Aston Martin Kreatif Grup Başkanı Marek Reichman’ın başkanlığındaki tasarım ekibinin imzasını taşıyan bu süper otomobil, keskin hatları ve ince far tasarımıyla tüm dikkatleri üstüne çekmeyi başardı.

İstanbul ve İzmir’den sonra Ankara’ya Aston Martin showroomu açacak

Aston Martin Türkiye Distribütörü D&D Motorlu Araçlar Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Kaya: “İngiliz efsanesi Aston Martin’in distribütörlüğünü aldığımız 2015 yılından bugüne İngiltere’deki fabrikadan hatırı sayılır sayıda araç satın aldık. Aston Martin ile işbirliğimiz her geçen gün artarak devam etti. Aston Martin ile ilgili büyük hedeflerimiz var. D&D Motorlu Araçlar olarak başarımızın şu an tüm Ortadoğu ve Türki Cumhuriyetlerinde örnek olarak gösterilmesi de bizleri ayrıca gururlandırıyor. Şunu da ayrıca belirtmek isterim ki Aston Martin tarihindeki en büyük yatırımı Türkiye’ye yaptı. Önümüzdeki 5 yıllık planlamamızda Türkiye’de daha fazla noktada olmayı hedefliyoruz. Uzun vadede, Aston Martin satışlarında şu an en fazla satışı yapan İngiltere’yi geçmeyi hedefliyoruz. İngiltere’de elbette çok farklı bir Aston Martin algısı var. Aston Martin’in Türkiye’de bilinirliğini ve marka değerini arttırmak öncelikli hedeflerimiz arasında. Aston Martin geniş bir model yelpazesine sahip. Türkiye’deki tüketici alışkanlıklarını ve tercihlerini ölçümleyerek, yorumlayarak hareket ediyoruz. Bir çok Aston Martin modeli dünya piyasaları ile aynı anda Türkiye’de satışa çıkıyor. İstanbul Yeniköy ve İzmir Folkart Towers showroomumuza ek olarak yakın zamanda 3’üncü Aston Martin showroomunu Ankara’da açmaya hazırlanıyoruz.” dedi.

 

İŞTE İSTANBUL AUTOSHOWDAKİ ASTON MARTIN MODELLERİ

Tasarım Harikası ; Aston Martin DB11

Aston Martin’in DB11 modeli kendini hemen fark ettiren tasarımı, çok doğal görünmesine rağmen tamamen yeni ve farklı özellikler taşıyor. Burundan kuyruğa kadar organik çizgilerle uzanan tasarım, verdiği kaslı ve enerjik görünümle hem otomobile hacim kazandırıyor hem de yüzey detaylarını şekillendiriyor. Kaportanın altında yatan kusursuz iskelet yapısı ise klasik orantılar taşıyor. DB11’ın lüks ve doğal malzemeleri, en üst düzeyde ustalık, en modern iklimlendirme kontrolü ve bilgi-eğlence teknolojisi, kullanıcılarına sonsuz konfor ve kolaylıklar sağlıyor.

Segmentinin En Hızlısı;  V8 Vantage

Fuarda sergilenen Aston Martin’in V8 Vantage S modeli en yüksek performanslı ve en sürücü merkezli otomobil olması sebebiyle kendi segmentindeki modeller arasında en iddialısı olarak görülüyor. 4.7 litrelik atmosferik motor 436 Ps güç üretebilen V8 Vantage S,  490 nmtork’a ulaşıyor. Araç 0-100 km hızlanmayı 4.8 saniyede tamamlıyor.

4 Kapılı Spor Karakter ve Lüks

Spor otomobil sektörüne farklılık kazandıran Aston Martin Rapide S, devrim niteliğindeki dört kapılı spor otomobil serisinin müthiş gelişimini temsil ediyor. Kendi klasmanını kendi yaratan 6 Litrelik V12 Motora sahip Rapide S, 560 Pslik güç üretirken 630 nmtork’a ulaşıyor

Tek Kişilik  Efsane Model: Vanquish

Aston Martin’in “az” ve “öz” şıklık anlayışını alıp daha gelişmiş bir dinamizm anlayışıyla birleştiren Vanquish, doğrudan olağanüstü bir süper otomobil olan One-77’den esinleniyor. Karbon fiber kaplama sayesinde elde edilen saf yüzeyler ve daha keskin çizgiler, Vanquish’e özenle oluşturulmuş kıvrak ve sıkı bir görüntü veriyor. 630 Nm (465 lbft) tork ve 568 bhp (576 PS) azami güce ve 3,6 saniyede 0-60 mph (3,8 saniyede 0-100 km/saat) hızlanma performansına sahip olan Vanquish, Aston Martin tarihinde ulaşılmış en yüksek değerleri simgeliyor.

Aston Martin V8 Vantage Roadster

Güçlü ama kontrollü, rahat ama heyecan verici V8 Vantage S Roadster, benzersiz bir çekiciliğe sahip. İliklerine kadar sürüş heyecanı hissetmek isteyenler için Roadster en üstün özellikleri bir araya topluyor. Sürücü odaklı bir otomobil olan V8 Vantage S Roadster, 4.7 Litre hacmindeki motor 7000 rpmde 426 Ps güç üretmekte ve maksimum tork değeri 5750 devirde 470 nm özelliklerine sahiptir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz