Garenta şubeleri 31 ilde 52 adede ulaştı!

31 ildeki Garenta şubeleri, 52 adede ulaştı. 22 marka ve 85 farklı modelli araç filosuyla hizmet veren Garenta, 2021 yılı içinde beşinci şubesini açtı. Covid-19 salgını kapsamında alınan sokağa çıkma kısıtlaması kararlarının kiralamaya olan talebi etkilediğini belirten Garenta ve ikinciyeni.com Genel Müdürü Emre Ayyıldız, “Ancak buna rağmen mart ayında günlük kiralamaya olan talep şubat ayına göre yüzde 50 artış kaydetti. Salgının esas etkisini nisan ayında görmeye başladık ve talepte yüzde 23 daralma yaşandı” dedi.

Subaru’nun elektrikli SUV’u

Garenta şubeleri 31 ilde

Garenta, son olarak Bodrum, İzmir Karşıyaka, Edremit ve Zeytinburnu’nda franchise modeliyle açtığı yeni şubelerle 52 noktada hizmet vermeye başladı.

Garenta ve ikinciyeni.com Genel Müdürü Emre Ayyıldız

Salgın koşullarının günlük araç kiralama pazarını etkilediğini belirten Emre Ayyıldız, “Geçtiğimiz yıla benzer bir tablo yaşıyoruz. Geçen yıl da kısıtlama kararlarının olduğu dönemlerde araç kiralamaya olan talep düşmüştü. Bu yıl ise, mart ayında kısıtlamaların nispeten gevşetilmesinin ardından talep bir önceki aya göre yüzde 50 artış kaydetti. Nisan ayında ise yeniden kısıtlama kararlarının alınmasıyla birlikte talebin bir önceki aya göre yüzde 23 azaldığını söyleyebilirim” ifadelerini kullandı.

Talepteki değişikliğin dijital kanallar üzerinden de anlaşıldığını söyleyen Ayyıldız, “Kiralama talebindeki değişimi resmi web sitemiz garenta.com.tr adresinden de gözlemliyoruz. Web sitemizin trafiği mart ayında bir önceki aya göre yüzde 22 artarken, nisan ayında ise talep mart ayına göre yüzde 37 düştü. Site trafiğindeki bu azalma organik talebin de azaldığını gösteriyor. Ramazan Bayramından sonra yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte site trafiğinde ve talepte yeniden bir artış kaydedeceğimizi ve mayıs sonundan başlayarak eylül sonuna kadar günlük kiralama sektöründe son yılların en iyi dönemlerinden birini göreceğimizi, hatta talebe yetişmekte bile zorlanabileceğimiz zamanlar olacağını öngörüyoruz. Bu sebeple, araç kiralamayı düşünenlerin yaz dönemi için önden rezervasyon yapmaları araç bulamama riskine karşı koruma sağlayacaktır” şeklinde konuştu.

Garenta ile Ramazan Bayramı’nda yüzde 40 indirim

Müşterilerine özel hazırladığı fırsatları sunmaya devam eden Garenta, hem farklı markalarla hem de kurumsal olarak hazırladığı kampanyalarla kullanıcılarının yanında oluyor. Ramazan Bayramı döneminde Turkcell, Garanti Bankası, Akbank, İş Bankası, Obilet ve Passolig gibi iş birliklerinde yüzde 40’a varan indirimlerin yanı sıra şubeler özelinde de fırsatlar sunuluyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.