GENEL MÜDÜRLE TEST | Yeni Nissan Qashqai

Ülkemizde son 10 yıldır, kompakt SUV segmentine liderlik yapan Nissan Qashqai, yenilendi. Daha çok üst donanımlarda görmeye alışık olduğumuz güvenlik ve sürüş sistemlerinin daha alt versiyonlarda bile standart hale geldiği yeni Qashqai, ön siparişe çıktığı ilk günden bazı bayilerde 5-6 adetlik sipariş topladı bile.

Yeniden segmentinin liderliğini korumak üzere kolları sıvayan yeni Qashxai’de neler değişti? Neler yenilendi?

92 bin TL‘lik başlangıç fiyatıyla yollara çıkan Qashqai‘deki güncellemelere kısaca göz gezdirelim…

C-SUV segmentinde inovasyon kavramını yeniden tanımlayan ve Nissan Intelligent Mobility özelliklerini bünyesinde bulunduran Qashqai’nin mevcut donanımlarına ek olarak gelen konfor öğeleri ile eli güçlendi.

Nissan’ın “Premium Dinamizm” olarak adlandırdığı güncel görünüme ulaşan Qashqai’nin önyüzünün ortasında Nissan amblemini çerçeveleyen yeni ‘V-motion’ ızgarası yer alıyor.

Otomobilin yeni tamponunda motoru besleyen havanın giriş yaptığı hava delikleri yatay bir görünüm alarak, küçüldü.
Ön tamponla bütünleşen yeni ‘V’ formlu heybetli ön ızgara, bumerang formlu LED gündüz farlarıyla tamamlanıyor.

Yeni farlar, araç hızı ve direksiyon açısı ile birlikte çalışan ve viraj içini aydınlatan Adaptif Far Sistemiyle desteklenerek gece ve gündüz sürüş güvenliğini üst seviyeye çıkarıyor.

Yenilenerek dikdörtgen bir forma kavuşan ve ön tamponun alt köşelerine entegre edilen ön sis farları ise en çok tercih edilen donanım seviyelerinden biri olan Tekna’dan itibaren standart hale geldi.

Qashqai’nin yenilenen arka tamponu, çizgileri ve farlarıyla daha modern bir yapı kazanırken bumerang formlu, 3D aerodinamik efekti verilmiş arka farlar dikkat çeken yenilikler arasında yer alıyor.

Sürtünme katsayısında küçük bir iyileştirme elde etmek adına farlarda yapılan bu değişiklikler yakıt tüketimi maliyetini düşürüyor.

İç kısmı eskisinden daha koyu olan farları ve köpek balığı sırtı anteni Qashqai’nin arka tasarımda sahip olduğu diğer yenilikler.

Yeni Qashqai hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki haberimizi ziyaret edebilirsiniz…

SUV’un 10 yıllık lideri yenilendi: Yeni Nissan QQ fiyatları ve özellikleri

Yeni Nissan Qashqai foto galeri

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.