General Motors Bitcoin ile ödeme kabul etmeye hazır!

Renault-Megane-E-Tech-kaç sattı

Elektrikli otomobil savaşlarında önde gelen firmalardan olmak için büyük yatırımlar yapan General Motors, Bitcoin ödemelerini kabul edebileceğini açıkladı. Daha önce bitcoin ödemelerini kabul edeceğini söyleyen, ancak daha sonra uygulamayı durduran Tesla’yı karşısına alan GM, Bitcoine yeşil ışık yaktı.

General Motors’un CEO’su Marry Barra, firmanın Bitcoin ödemelerini kabul etmeye yönelik açıklamalar yaptı.

CNBC’ye konuşan Barra, şirketin böyle bir ihtimali elinde bulundurduğunu ve bunun gerçekleşmesi için bir engel olmadığını söyledi. Kendisine yöneltilen; “Bitcoin ile otomobil satışı düşünüyor musunuz?” sorusuna, müşterilerin talepleri doğrultusunda bu seçeneğin değerlendirilebileceğini ifade etti.

“Müşterilerimizin taleplerine göre ilerleyeceğiz”

Barra, müşterilerinin satın alım tecrübelerini mümkün olduğunca kolaylaştırmak istediklerini vurguladı. Bundan dolayı bu kararın müşteri talebine göre alınabileceğini ve Bitcoin dahil pek çok kripto paranın kabul edilebileceğini söyledi.

Henüz şirketin Bitcoin yatırımı gibi bir planı yok ancak yatırımları olmamasına rağmen Şubat ayında yaptıkları açıklamada Bitcoini takip ettiklerini belirtmişlerdi.

Geçtiğimiz günlerde elektrikli ve otonom sürüş özellikli otomobiller için 2025 yılına kadar 35 milyar dolarlık yatırım ile fazladan 2 pil tesisi kurmayı planladığını açıklayan General Motors; 2035 yılına kadar tüm üretimini yüzde 100 elektrikli otomobile dönüştürme hedefinin peşinden gidiyor.

Geleceğe yönelik politikası nedeniyle Tesla ile büyük bir rekabet içerisinde olan General Motors, eğer Bitcoin ödemelerini kabul etmeye başlarsa Tesla’ya karşı oldukça önemli bir avantaj elde edebilir.


Önceki İçerikHaziran 2021 otomobil kampanyaları; Volkswagen, Suzuki, Fiat, Opel, Toyota Skoda, Renault, Dacia, Citroen, Peugeot, Mercedes, Honda
Sonraki İçerik“Grey marketten” 600 bine elektrikli Opel Mokka alanlara uyarı
1997’de ilk kelimesi “vosmagen” olan, çocukluğunu halı desenlerinde araba sürmeye adamış otomotiv yazarı...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz