Genesis bağımsızlığını kazandı

VW-Golf-GTI

Hyundai, gelişiminde yeni bir sayfa açıyor. Lüks segmentte rekabet eden Hyundai Genesis, yoluna bir marka olarak devam etmeye hazırlanıyor.

Genesis markası, Hyundai’nin gelişen imajına da yardımcı olacak. Hızla büyüyen küresel pazardaki payını ve başarısı artırmayı hedefleyen Hyundai, 2020 yılında 6 yeni lüks modeli Genesis markası altında satışa sunacak.

Avrupalı lükslerin karşısına çıkmaya hazırlanan Genesis, kalite algısıyla konforu bir araya getirecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan Hyundai Motor Company Başkan Yardımcısı Euisun Chung, “Genesis markasını, yenilikçi çözümlerle farklı bir deneyim yaşamak isteyen kullanıcılar için oluşturduk. Genesis, üst seviyedeki beklentileri karşılayacak ve insan merkezli marka stratejimizle dünya çapında pazar lideri olmak için varlığını sürdürecek” dedi.

Genesis’in kendine has kanatlı amblemi markanın da logosu olacak. Lüks markanın model serisi “G” harfiyle isimlendirilecek. Örnek olarak vermek gerekirse yeni modeller Genesis G90, G80 ve G70 olarak adlandırılacak.

Genesis ilk olarak Kore, Çin, Orta Doğu ve Kuzey Amerika pazarlarında yollara çıkacak. Daha sonra ise Avrupa’ya doğru gaza basacak.

Önceki İçerikKardeşlere 5 yıldız
Sonraki İçerikİşte dünyanın en lüks kamyonu
20 yıllık gazeteci ve görsel yönetmen. Akşam Gazetesi'nde uzun yıllar otomotiv sayfalarının tasarımını yönetti. Kuruluşudan bu yana otoajanda.com ile çalışıyor. Otomotiv haberciliği ve görsel yönetmenlik uzmanlık alanları arasında başta geliyor. Uzun otomobil yolculukları, test sürüşleri en önemli hobileri arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz