Golf 8 yola çıkıyor, dünya tanıtımı için tarih açıklandı

Yaklaşık bir yıldır casus fotoğraflar, test görüntüleri ile gündeme gelen VW efsane modeli Golf serisi yeni yüzüyle ortaya çıkıyor. Volkswagen halen eskizlerle yeni Golf 8 modeli için geri sayımı sürdürürken, dünya prömiyeri tarihi ve yeri de belli oldu. VW Golf 8 üretildiği Almanya Wolfsburg’da 24 Ekim’de dünya prömiyerini yapacak. Açıklama VW Almanya tarafından yapıldı. Peki Türkiye dahil olmak üzere Avrupa’da ne zaman satışa çıkacak?

Kompakt sınıfın ortaya çıkmasını sağlayan örnek modellerden olan VW Golf, her nesilde daha fazla müşteriye ulaşarak kendi başarısı üzerinde yükseldi. Bugün VW ilk elektrikli modeli ID.3 için de Golf’ün tasarım değerlerinden yola çıktı. İki hafta sonra yeni Golf 8, her zamankinden daha fazla dijitalleştirme ve bağlantı özellikleri içeren yeniliklerle dolu ve etkileyici bir dizaynla tanıtılacak.

Yeni modelde, yeni verimli motor yelpazesine ek olarak, daha ileri süspansiyon teknolojisi, çevikliği arttıran özellikler öne çıkacak. Yeni VW Golf 8 dijitalleştirilmiş ve gelişmiş bağlantı özelliklerine sahip kokpit tasarımı ile de trend bir çizgiyle gelecek.

Bugün kadar ortaya çıkan görsellerden yola çıkarsak VW Golf 8 dış tasarımda her zamanki dinamik çizgi üzerinde şekilleniyor. VW Golf 8 Aralık ayında öncelikli pazarlara girmeye başlayacak. Türkiye’de ise model yılı nedeniyle 2020 yılı ilk çeyreğinde satışa çıkması bekleniyor.

Mercedes Benz 2019 karnesi; hangi model ne kadar satıldı

Seat 2019 karnesi: hangi ülkede ne kadar sattı

Leave A Reply

Your email address will not be published.