Golf 8’den sonra elektrikli yeni Golf de testte ortaya çıktı

Volkswagen yeni Golf 2019 yılı içerisinde 8. nesil olarak yollara çıkacak. Golf 8 ile ilgili farklı görüntüler daha önce kameralara yansımıştı. Buna rağmen Golf 7 Avrupa’da en çok satın alınan model ünvanını korudu. Şimdi ise geçen yılı 21 binden fazla satış rakamı tamamlayan; elektrikli otomobil satışlarında ilk 3 içinde yer alan e-Golf’ün test görüntüleri kameralara yansıdı.

Soru şu; mevcut e-Golf SV versiyon mu test ediliyor yoksa Golf 8’e entegre yeni elektrikli Golf mü test ediliyor. İskandinavya’da testlerde ilk fotoğraflarını veren otomobil klasik BlueMotion modellerine benziyor; ama yola daha yakın duran alt zemin bataryalar için sağlanan alana dikkat çekiyor. Tamponların da farklı çizgilerde olması e-Golf’ü ortaya çıkarıyor.

Volkswagen Golf 2019’u konuşuyoruz ama marka Station Vagon modeli durdurma kararı almışken; e-Golf için böyle bir girişimde bulunması ne derece mantıklı; MPV bir Golf versiyonu demek de mümkün ama bu da olsa olsa tasarım özelliklerinden bazıları; yanıltıcı bir prototip olan yeni e-Golf’ün gizlenmesi demek.

Bütün ihtimaller Golf 8’e entegre e-Golf konusunda birleşse de gördüğümüz fotoğrafın elektrikli araçlarda farklı olan test dinamikleri için bir prototip Golf olduğunu söyleyebiliriz.

Belki Volkswagen mühendisleri menzil uzatacak daha büyük bataryaların uygulanması için; klasik e-Golf’ten daha büyük SV bir modele ihtiyaç da duymuş olabilirler.

Önceki İçerikYeni Combo’da 2 dizel motor olacak, fiyat Mart’ta açıklanacak
Sonraki İçerikSkoda alacaklara sıfır faiz dönemi başladı
26 yıldır otomotiv yazıyor, TV ve radyo yayıncılığı yaptı, dijital medya haberciliği, dijital içerik geliştirme, YouTube kanalı devam ediyor! 5 yıl kurumsal iletişim deneyimi var...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz