Google ve Ford anlaştı mı?

VW-Golf-GTI

Teknoloji devi Google, otonom aracı için Amerikan devi ile görüşmelere başladı. ABD’nin ikinci büyük otomobil üreticisi Ford ile anlaşan şirket, konuyla ilgili daha detaylı bilgi vermekten kaçındı. Hakkında yalnızca bir kaç detayın belli olduğu anlaşmanın, her iki taraf için de uzun süreli olacağı söyleniyor.

Yapılan duyuruya göre, ocak ayında düzenlenecek Tüketici Elektroniği Fuarı’nda tüm detaylar açıklanacak.

İki devin birlikte çalışacağı Google tarafından duyrulurken; Ford sözcüsü Alan Hall anlaşmayı ne yalanladı ne de doğruladı. Hall konuyla ilgili “Dünya çapındaki bir çok teknoloji şirketi ile çalışıyoruz. Bu rekabetçi nedenden dolayı yorum yapmaktan kaçınıyoruz.” dedi.

Google geçtiğimiz aylarda ekibine biri Ford’un eski CEO’su Alan Mulally olmak üzere iki deneyimli Ford emektarını eklemişti.

Önceki İçerikAvrupa’da 1 numarayız
Sonraki İçerikYılbaşında kimsenin istemeyeceği 8 hediye
20 yıllık gazeteci ve görsel yönetmen. Akşam Gazetesi'nde uzun yıllar otomotiv sayfalarının tasarımını yönetti. Kuruluşudan bu yana otoajanda.com ile çalışıyor. Otomotiv haberciliği ve görsel yönetmenlik uzmanlık alanları arasında başta geliyor. Uzun otomobil yolculukları, test sürüşleri en önemli hobileri arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz