Hayalimdeki Araba Resim Yarışması’nın kazananları belli oldu

 

Hayalimdeki Araba Resim Yarismasi Tuna Turan resmi

 

 

Dünyanın 5 kıtasından çocukların katılabildiği uluslararası “Hayalimdeki Araba Resim Yarışması” nın Türkiye seçmelerinde dereceye girenler belli oldu.

Jüri değerlendirmesi sonucunda 8 yaş altı kategorisinde Çorlu’dan Tuna Turan, 8-11 yaş kategorisinde İzmir’den Ege Yaman Gengör ve 12-15 yaş kategorisinde de yine İzmir’den Ece Çakaloğlu birincilik kazandı. Dereceye girenler Tokyo’da yapılacak Dünya yarışmasında Türkiye’yi temsil edecekler.

 

Milli Eğitim Bakanlığı’nın desteği ile 15 Aralık 2013-17 Şubat 2014 tarihleri arasında düzenlenen yarışmaya, Türkiye’nin 55 ilinden 7 bin 833 çocuk otomobillerin geleceğini hayal ettikleri birbirinden ilginç resimlerle katıldılar.  

 

 

Hayalimdeki Araba Resim Yarışması için gelen resim çalışmalarından, katılım koşullarına uygun olanlar, Prof. Dr. Aydın Ayan Başkanlığı’nda, Prof. Dr. Zahit Büyükişliyen, Doç. Dr. Gülveli Kaya, Doç. Dr. Mustafa Orkun Müftüoğlu, Yrd. Doç. Dr. Burcu Ayan Ergen, Dr. Evren Karayel Gökkaya ve Arş. Gör. Mehmet Göktepe’den oluşan jüri tarafından değerlendirildi.

 

8 yaş altı kategorisinde birinci olan çalışma Nintendo Wii, ikinciye PlayStation El Oyun Konsolu (PSP), üçüncüye fotoğraf makinesi ve resim seti hediye edildi. 8-11 yaş kategorisinde birinciye Apple i-Pad2, ikinciye i-Pod Touch, üçüncüye fotoğraf makinesi ve resim seti; 12-15 yaş kategorisinde birinciye Apple i-Phone5S, ikinciye Samsung Galaxy Note 3, üçüncüye fotoğraf makinesi hediye edildi.

 

 

Dünya Yarışması Japonya’da 

Her üç kategoride ilk üç dereceyi kazanan toplam 9 finalistin eserlerinin Türkiye adına yarışacağı dünya yarışması, 5 kıtadan gelecek seçilmiş resimlerin katılımıyla Japonya’da düzenlenecek. Yarışma sonucunda birinci, ikinci, üçüncü ve onur dereceleri belirlenirken, Bronz, Gümüş, Altın ve bunların arasından da Başkan Toyoda Özel Ödülü kazanacaklar. 

 

Türkiye Ayağında Kazananlar şöyle:

 

“Hayalimdeki Araba Resim Yarışması” Jüri değerlendirmesi sonucunda yaş kategorilerinde sıralama şu şekilde oluştu:

 

8 Yaş Altı Kategorisi:

1. Tuna Turan(Çorlu-Tekirdağ)

2. Hüsamettin Tan Keskin(Samsun)

3. Ali Kaan Kayan(İstanbul)

8-11 Yaş Kategorisi:

1. Ege Yaman Gengör(İzmir)

2. Gökay Dervişoğlu(Trabzon)

3. Nehir Nil Soy(İstanbul)

12-15 Yaş Kategorisi:

1. Ece Çakaloğlu(İzmir)

2. Dilara Tiraki(Sakarya)

3. Dilara Tolu(İstanbul)

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.