Hedef Filo kilo verdi

 

 

Hedef Filo, 110 kilo zayifladi

Otomotiv sektörü, "Fit" peşinde. Opel Türkiye Dış ilişkiler Direktörü Sinan Ulusoy'un 40+fit adıyla sağlıklı beslenme ve sağlıklı yaşam konulu bir kitap hazırlayıp, yayınlamasına paralel Hedef Filo şirketi de fit yaşam ile ilgili bir çalışmayı sürdürüyor.

 

Hedef Filo; hayata geçirdiği ‘’Hedef Fit’’ projesine çalışanlarının yüzde 70 katılımına ulaştı ve ekip program sonunda 110 kg zayıfladı. 100 çalışanın katıldığı proje, ‘’kilo kontrolü’’ ve ‘’iş hayatında sağlıklı beslenme’’ gibi iki ana temel üzerine oturuyor.

Bir diyetisyen, haftada bir Hedef Filo personelini işyerlerinde ziyaret ederek, sağlıklı beslenme ve ideal kiloya ulaşmak için yapılması gerekenler hakkında danışmanlık veriyor. 

 

Hedef Filo, çalışan sağlığı ve memnuniyeti odaklı ‘’Hedef Fit’’ ile iş dünyasına örnek oluyor! Hedef Filo'dan zayıflama programi

 

Dünya çapında birçok kurum tarafından benzer projelerin gerçekleştirildiğini belirten Hedef Filo İnsan Kaynakları Müdürü Ebru Tunç; ‘’Hedef Fit’’ uygulamaların Türkiye’de kurumlar tarafından henüz yaygın olarak uygulanamadığını ya da başlayan birçok uygulamanın sürdürülebilirliğinin sağlanamadığını belirtti. 

 

Bu tarz projelerde öncelikli olarak çalışanların motivasyonunu sağlamanın ciddi bir başarı faktörü olduğuna dikkat çeken Ebru Tunç, “Yurtdışındaki başarılı uygulamalardan yola çıkarak konunun önemine dikkat çekmek gerekirse, özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nin ‘Kurumsal Sağlık ve Mutluluk’ konularında gerçekten öncü uygulamalara sahip olduğunu görüyoruz. Örneğin 2013 yılında yapılan bir araştırmaya göre, çalışanlara özel sağlık ve mutluluk projelerini İnsan Kaynakları politikalarının içine dahil eden şirketlerde sağlık maliyetleri yüzde 55’ten yüzde 20’ye, hastalık izni yüzde 38’den yüzde 32’ye düşerek verimlilik oranı da yüzde 50’lerden yüzde 55’lere kadar çıktığı gözlenmiştir” dedi. 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.