Hedef Filo’dan servisçiliğe yatırım

İşyeri servis taşımacılığında yeni sistemler ve yeni uygulamalar devreye giriyor. Bunların sonuncularından olan Voltlines şirketi, yaptığı iş için yatırım da aldı.

Personel servisi ile taşımacılık hizmeti veren taze şirketlerden Volt Lines, Dubai Angel Investors liderliğindeki, MEVP ve Hedef Filo’dan 1,28 milyon dolar yatırım aldı.

Yatırımın büyük kısmı Dubai Angel Investors bünlesindeki yatırımcılar 780 bin dolar yatırıma imza atarken, geri kalan kısım MEVP, Hedef Filo ve Wassim Matar’dan geldi.

Nisan 2018’de faaliyete başladı

Ulaşım teknolojileri girişimcisi Ali Halabi tarafından kurulan, Türkiye ve MENA bölgesi yatırımcıları tarafından desteklenen Volt Lines, Nisan 2018’de operasyona başladı ve başlamasından 6 ay sonra 1,1 milyon dolar yıllık gelire ulaştı. Volt Lines, 16 koltuklu servis araçları ile operasyonunu gerçekleştirdiği ekspres hatlar yardımıyla çalışanların işe gidiş ve eve dönüş yolculuklarını konforlu ve hızlı hale getiren akıllı bir toplu taşıma ağı olarak faaliyet gösteriyor.

Volt Lines aldığı yatırım ile İstanbul’daki operasyonunu genişletmeyi, teknolojisini geliştirmeyi ve yazılım ekibini iki katına çıkarmayı planlıyor. Büyüyen operasyon ağı ile birlikte satış ve müşteri yönetimi ekibinin de en az dört katına çıkacağını belirtelim.

Daha öncede yatırım almıştı

Volt Lines, geçtiğimiz Ağustos ayında da Hedef Filo ve MEVP’ten 2 milyon TL yatırım almıştı. Yeni yatırım turuyla birlikte Volt Lines, tam bir yıl önce kuruluşundan bu yana toplamda

İstanbulluları en çok servisçiler taşıyor

1,65 milyon dolar yatırım almış oldu.

Volt Lines’ın sunduğu hizmetlere de kısaca değinelim. Personel servisi yönetimine ayrılan zaman ve eforu minimuma indirme, her personelin yolculuk mesafesi üzerinden ücretlendirilmesi ile kullanılan koltuk kadar ödeme yapma, akıllı rotalama ile çalışanların trafikte daha kısa zaman geçirmesini ve daha az yürümesini sağlama, girişimin ulaşım sağladığı farklı rotaları da kullanma opsiyonu, servis ağı genişledikçe farklı çalışma saatlerinde de servis kullanabilme esnekliği Volt Lines’ın öne çıkan belli başlı hizmetleri diyebiliriz.

Kaynak: Webrazzi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.