Hem hibrit hem elektrikli Vespa’nın Türkiye’ye geliş tarihi belli oldu

Otomobiller kadar motosikletlerde elektrikle tanışıyor. Çin malı “ucuz” elektrikli motosikletlerden sonra, kurumsal markaların elektrikli motosiklet atağı başlıyor. Bu atağın Türkiye’ye sıçraması da bekleniyor. İkonik motosiklet markası Vespa, ilk elektrikli motosikletini Türkiye’Ye ne zaman getireceğini açıkladı.

Vespa Türkiye distribütörü Trend Motor, eyektrikli Vespa Elettrica’nın 2019 yılında Türkiye yollarıyla buluşacağını bildirdi. Vespa Elettrica, 4 saatte sarj edilebilirken, tek şarjda 100 km menzil vaat ediyor.

Aynı scooterın bir de hibrit güç ünitesi bulunacak. Hibrit Vespa Elettrica X modelinin menziliyse 200 km’ye kadar ulaşıyor.

Elektrikli Vespa’nın rengi de kendine özel olacak.

Kendine özgü renklerle gelecek

Motosiklet dünyasının en köklü markalarından Vespa, Elettrica modeliyle motosiklet dünyasına yepyeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor. Yıllardan beri süregelen ikonik Vespa tasarımını, yenilikçi detaylarla harmanlayan Vespa Elettrica, modele özgü gövde rengi ve mavi renk detaylarıyla ön plana çıkıyor.

4.3 inç boyutundaki TFT gösterge tablosuyla dikkat çeken Vespa Elettrica, tamamen elektrikli olan motoruyla sürücülerine ekonomik bir ulaşım deneyimi sunacak.

Ayrıca yenilikçi Vespa Multimedya Platformu sayesinde motosikletle ilgili birçok veriye akıllı telefonlar üzerinden de erişim imkânı tanınıyor.

Anlık 4 kWs, sürekli olarak 2 kWs güç ve 200 Nm tork üreten Vespa Elettrica, performans anlamında geleneksel içten yanmalı motora sahip motosikletleri de aratmıyor. Sadece 4 saatte tamamen sarj olabilen Elettrica, tek şarjda 100 km yol kat edebiliyor. 2019’da Türkiye yollarıyla buluşacak olan elektrikli Vespa’nın hibrit kardeşi Elettrica X ise 200 km menzil vaat ediyor.

Leave A Reply

Your email address will not be published.