Herkes karavan istiyor: İlk fuarda 30 bin’den 1 milyona araç seçenekleri vardı

İstanbul ilginç bir buluşmaya ev sahipliği yaptı. Doğal hayatı, sade bir tatili, değişik yerler görmeyi tercih eden kamp karavan tutkunlarının buluşmasıyla bir ilk yaşandı. 7’den 70’e geniş bir kesimin ilgisini çeken Kamp Karavan Fuarı, Türk halkının doğal hayata ilgisinin giderek arttığını da göstermesiyle ilginçti.

Bu fuarın en şirin ve ekonomik karavanı 30 bin lira, en lüksü de 950 bin lira olarak etiketlenmişti.

Türkiye’de ilk kez kamp ve karavan tutkunlarını bir araya getiren Camp and Caravan İstanbul Fuarı, 3 Mart Pazar gününe kadar CNR EXPO Yeşilköy’de ziyaretçilerini ağırlamaya devam edecek.

Fuardaki en ucuz karavanın iç bölümü…

Ulusal Kamp ve Karavan Federasyonu ile CNR tarafından düzenlenen fuarda, aydınlatma yaşam ünitelerinden, güneş enerjisi panellerine, uydu sistemlerinden ısıtma soğutma gereçlerine kadar kamp ve karavanın her türlü ihtiyacını karşılayacak ürünler sergileniyor.

Fuarda çekme karavana da motokaravana da ilgi büyük. Çekme karavanların fiyatları 30 bin lira ile 180 bin lira arasında değişiyor.

Motokaravanların fiyatları ise 180 binden başlayıp 950 bin liraya kadar çıkıyor.

Özellikle uzun yolda seyahat edecekler için lüks ve konforu bir arada sunan VIP karavanlar da fuarda sergileniyor.

VIP karavanlara fuarda Türkiye başta olmak üzere Moldova, Arap ülkeleri ve Yunanistan’dan yoğun bir ilgi var.   

Türkiye’de bir ilk: Volkswagen açılır tavan karavanlar

Fuarda son dönemlerin gözdesi olan Volkswagen T4 arabasının açılır tavan haline getirilip, üzerine 2.10 metre yatak monte edilerek dizayn edilmiş karavanlar da sergileniyor. Türkiye’de bir ilk olan açılır tavan uygulaması 13 bin liraya yapılıyor. Tabii bu uygulamayı yapmak için bir Volkswagen T3 veya T4 model araca ihtiyaç var.

7’den 70’e kamp ve karavan ilgisi

Türkiye’de karavan kültürünün son 5-6 yıldır geliştiğini belirten Bir Tutkudur Kamp ve Karavan Derneği Başkanı Hayriye Yıldız, “İnsanlar artık yazlıklarına kapanmaktan her yıl aynı yerde tatil yapmaktan sıkıldılar. Bu anlamda karavana ilgi ciddi anlamda arttı. Normalde biz kamp ve karavancıların buluşma noktası sosyal medyaydı. Bu fuarla birlikte kamp ve karavana gönül veren bütün tutkunlar Türkiye’de ilk kez fiziki bir ortamda buluşmuş olduk. 7’den 70’e çoluğu çocuğu herkes geldi fuarı ziyaret etti. Fuarda insanlara yetişmekte zorlandık. İnsanların içlerinde bir yerde gizli olan kamp ve karavan aşkını burada ortaya çıkardık.” açıklamasını yaptı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz