Honda Accord yenileniyor

Japon otomobil üreticisi Honda, 1976 yılında başlayan yaşam serüvenine dokuz nesil ve 10 milyondan fazla satış adedi ekleyen modelini yeniliyor. Önümüzdeki günlerde daha doğrusu kesin tarihle 14 Temmuz günü tanıtılacağı açıklanan yeni model ile ilgili ilk fotoğraf, internette yayınlandı. Bir tür teaser yani ana görüntünün habercisi olarak çıktı görsel.

Peki ama hangi modelden bahsediyoruz?

Yeni Honda Accord oldukça heybetli bir görüntü veriyor.

Honda Civic ailesinin ağabeyi, orta sınıftaki Samuray Accord, yenileniyor. Avrupa pazarına geçen yıllarda veda etmiş olan Accord’un 10’uncu neslinin çalışmaları neredeyse tamamlandı.

Üç farklı motor seçeneği ile Amerika Birleşik Devletleri pazarında boy göstermeye hazırlanan yeni nesil Accord’da artık yepyeni modern teknolojiler görev üstlenecek.

10 ileri otomatik şanzıman seçeneğinin de bulunacağı yeni Accord’da motor seçeneğine göre 6 ileri manuel/düz şanzıman alternatifi de var olacak.

Ayrıca, gelişen trendlerle birlikte hayatımıza giriş yapan hibrit otomobiller kervanına Accord da katılacak.

Dört yıl boyunca Amerika Birleşik Devletleri’nde sınıfının en çok satılan modeli olan Accord, bu anlamda markanın ABD’deki en önemli silahlarından biri. İlk kez tanıtıldığı 1976 yılından bu yana ABD’de 13 milyondan fazla Accord satıldığını da hatırlatmakta fayda var.

Yeni Accord’un Avrupa pazarlarında satılıp-satılmayacağı konusunda bir açıklama yapılmadı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.