Honda HR-V 2022 modele 1.5 benzinli hibrit motor

honda hr-v 2021

Honda’nın ‘e:Technology’ markası altındaki, e:HEV logosunu taşıyan en yeni model olan HR-V’nin üçüncü jenerasyonu Avrupalı tüketicilerle buluşmaya hazırlanıyor. İki gelişmiş motora sahip, güçlü ve verimli hibrit güç-aktarma sistemi e: HEV ile donatılan Honda HR-V 2022, 1.5 benzinli hibrit motor ile yollara inecek.

2021 VW Polo teknik özellikleri

Honda HR-V 2022 model için 1.5 benzinli hibrit motor

1.5 litrelik i-VTEC benzinli motor iki adet kompakt boyutlu ve güçlü elektromotor ile desteklerken; benzinli motor 131 PS (96 kW) güç ve 4.5 d/d’de 253 Nm tork üretiyor. HR-V e:HEV, üç farklı sürüş modu ile kendini sürüş koşullarına uyarlıyor.

Yakıt verimliliğini en üst seviyeye çıkartmak için sürüş koşulları uygun olduğu sürece elektrikli moda geçen sistemde, güç ihtiyacının ortaya çıktığı durumlarda ise hibrit mod devreye giriyor.

Spor, Normal ve Eko gibi sürüş modları aracılığıyla kişiselleştirme imkanı sunulan HR-V’de, daha güçlü rejeneratif fren için ‘B’ modu etkinleştirme seçeneği bulunuyor.

Buna ek olarak direksiyon simidinin arkasında yer alan Yavaşlama Seçici özelliği ile enerji geri kazanım seviyesi ve yavaşlama etkisini ayarlama olanağı sunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz