Honda Motosiklet 2021 yenilik takvimi: PCX125, Dio ve

Motosiklet sektörü, 2020 ılını pandeminin ortaya çıkardığı tek başına seyahat rüzgarını arkasına alarak tamamladı. Nisanda artırılan ve yıl sonuna kadar uygulanan yüzde 10 daha artırılan gümrük vergisi, durmaksızın yükselen dolar – avro, motosiklet fiyatlarındaki tırmanış tüketiciyi durduramadı.

Motokuryeler dörtgözle beklediklerimiz arasında seçkin bir yer tutmaya başladı. Ve yılın son gününde yüzde 10’luk ek gümrük vergisi uzatılmadı. Ardından da fiyat indirimleri başladı. Bazı markalar açıkladı, bazıları açıklamadan uygulamaya geçti. Kimin ne yaptığını motosikletseverler çok yakından izliyor. Yorumlarını da ona göre yapıyorlar.

Rüzgarın motosikletten yana estiği bir yıl bitti, 2021 yılı da umarız yine motosikletten yana eser. Bir de pandemi nedeniyle kısıtlamaların kalktığı “serbest” günler gelirse, değmeyin keyfimize.

Böylesine bir yıla girerken, Honda Motosiklet Türkiye yollarına hangi yenilikleri çıkaracak sorusunun yanıtını şirketin bu alandaki yetkili ismi Çetin Kardeş’ten aldık.

Honda Motosiklet Satış Direktörü Çetin Kardeş, “Bu yıl çok önemli yeniliklerimiz olacak. Başta NC ve PCX olmak üzere, yılın son çeyreğine kadar bir çok Honda modeli Türkiye’de olacak. Sürpriz modellerimiz de olacak” diyor.

Gelelim Honda Motosiklet yeniliklerine:

Honda Motosiklet lansman rallisi PCX125 ile başlıyor. Yenilenen PCX 125 Ocak ayı içerisinde Honda bayilerinde sergilenecek ve test sürüşü yapılabilecek. Honda Türkiye sosyal medya kanalları ve web sitesi üzerinden doldurulacak talep formu üzerine bayiler randevu için müşterilerle iletişime geçecekler.

Ön siparişe açılacak olan yenilenen PCX 125 için ilk teslimatlar şubat ayı itibariyle başlayacak. Çetin Kardeş, kısa süre içerisinde fiyatı duyuracaklarını iletiyor.

Honda Dio da, bu yılın ilk üç ayı içerisinde Türkiye’de olacak motosikletler arasında. PCX125 gibi Vietnam menşeili olan Dio, ‘daha büyük ön tekerlek çapı ve daha konforlu sürüş’ talebine yönelik bir scooter.

Honda’nın büyük cc fan sınıfı motosiklet lansmanları ise nisan ayında başlayacak. Güneşin yüzünü gösterdiği, gündüzlerin uzadığı, kış ve pandemi uyuşukluğunu atmak isteyen motosikletseverler için güzel günlerin başlangıcı Nisan. 

Merakla beklenen yeni Honda NC750X

2021 Honda X-ADV nisan ayında Türkiye yollarına çıkacak.

Honda X-ADV’nin ağırlığı 238 kilogram.

Forza 750 nisan ayında Türkiye yollarına çıkıyor.

Bu lansmanların ardından ise iki önemli Honda modeli için hazırlıklar yapılıyor. İlki aslında Honda’nın efsanelerinden biri; ancak Türkiyede ilk defa satışa çıkacak şekilde planlama yapılıyor.

İkincisi ise yepyeni bir ürün. Avrupa ile aynı anda lansmanı ve açıklaması yapılacak bu motosikletin oldukça yüksek ses getirmesi bekleniyor. Detayları henüz açıklanmayan bu motosiklet için yılın ikinci yarısını hatta eylül ayını işaretlemek gerekiyor.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.