Honda, motosiklet satışlarında zirveyi bırakmadı

Honda, sekizinci yılında Türkiye motosiklet pazarındaki liderliğini korumaya devam ediyor.

Japonya zorlu yılları geride bırakmaya hazırlanırken; Honda da fabrikanın temellerini 1948 yılında attı ve yollara ilk olarak motosiklet modellerini çıkardı. Dünyanın en büyük motosiklet üreticilerinden olan şirket, dış ülkelere yönelik ilk üretimini ise 1963’te Belçika’da yaparak başladı. Bugün Honda’nın Avrupa, Asya, Afrika ve Amerika kıtaları olmak üzere 25 ülkede 35 üretim tesisi bulunuyor. Türkiye de Honda’nın başarılı olduğu pazarlar arasında.

Honda, 2022 yılındaki toplam 204 bin 158 adetlik 50cc üzeri Türkiye motosiklet pazarında, 47 bin 844 adetlik satış gerçekleştirdi. Satış rakamlarını bir önceki yıla göre artıran Japon üretici, yüzde 23,4’lük pazar payına ulaştı. Böylelikle, 2022 yılını Honda Türkiye tarihindeki rekor satış adediyle tamamlamış oldu.

Honda, 2023 yılında 10 yeni motosiklet modeli satışa sunacak

Honda, sekiz yıldır aralıksız bir şekilde pazar lideri unvanını koruyor. Yaklaşık 30 yıldır Türkiye’de faaliyet gösteren üretici, bu yıl 500 bininci motosiklet satışına da ulaştı.

Tüketicilerin motosiklete olan ilgisinin 2023 yılında da devam edeceğini ve motosiklet pazarının yüzde 10’luk bir artış göstereceğini öngördüklerini söyleyen Çetin Kardeş;

“Honda Türkiye olarak 2023 yılında da geniş bayi ağımız ve yetkin satış sonrası ekiplerimiz ile Türkiye pazarının ve Türk müşterisinin beklentilerine göre ürün gamımızı geliştirmeye devam ederek yine liderliğimizi korumayı ve pazar payımızı yüzde 35’e çıkarmayı hedefliyoruz. Yıl içerisinde farklı segmentlerde 10 yeni modelimizi motosiklet severlerin beğenisine sunarak en geniş ürün gamımıza ulaşacağız” dedi.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.