Honda pick-up Ridgeline en yüksek güvenlik notu alan yedinci model

Honda CR-V, HR-V, Accord gibi modellerle birlikte Honda Ridgeline pick-up güvenlik testlerinden TPS yani Top Safety Pick aldı. ABD Karayolu Güvenliği Sigorta Enstitüsü (IIHS) tarafından en yüksek güvenlik derecesi TPS alan 7. Honda modeli Ridgeline oldu.

İkinci nesli 2016 yılından beri yollarda olan Ridgeline, markanın tek pick-up modeli ve Avrupa pazarlarında satışa sunulmuyor.

Toyota, Nissan, Isuzu, Mitsubishi gibi Japon markaların aksine Honda pikap konusunda rijit kalmayı seçti; Ridgeline örneğin Türkiye’de Honda kullanıcılar ya da pick-up müşterileri tarafından bilinen bir model bile değil! Japonların dünya pick-up pazarındaki hakimiyetleri de ortada…

Testlere katılan Ridgeline RTL-E Black Edition Honda Sensing ® teknolojisine sahip; İleri Çarpışma Uyarısı; Şerit Ayrılma Uyarısı; Şeritte Tutma Sistemi; Adaptif Hız Sabitleyici gibi özelliklerle sürücülere destek sağlıyor.

ilki 2005 yılına dayanan Ridgeline modeli 2008 yılından itibaren Alabama’da üretilmeye başladı. ikinci jenerasyon Honda Ridgeline 2016’da Detroit Auto Show’da tanıtıldı.

2019 model Ridgeline RT donanım olarak iki çeker versiyonda 280 beygir güç sunan V6 motor ile birlikte 29,990 dolar fiyat etiketi ile satışa sunulurken dörtçeker olarak da 5 farklı donanımla müşteriye ulaşıyor. Modelin en üst hali olan Ridgeline Black Edition 43,420 dolar fiyat etiketine sahip.

3.5 litrelik V6 benzinli motora sahip Ridgeline 280 HP güç ve 355 Nm tork değeri sağlıyor. Ortalama yakıt tüketimi 10.7 litre, 6 ileri otomatik şanzıman ve normal versiyonda arkadan itişli olarak gücü yola taşıyor.

5334 mm uzunluğa, 1996 mm genişliğe ve 1783 mm yüksekliğe; 3180 mm gibi iddialı bir dingil mesafesine, 960 litre kargo taşıma hacmine ve toplam 2643 kg taşıma kapasitesine sahip.

Honda, 35 yıldan uzun bir süredir Amerika’da otomobil üretiyor, Kuzey Amerika’da 19 ana üretim tesisine sahip. Ridgeline bu kıtada üretilen tek Honda pick-up. 2018’de, ABD’de satılan Honda araçların yüzde 90’ından fazlası, Kuzey Amerika’da üretildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.