Honda Türkiye Almanya’yı da geçti, Avrupa’nın ‘parlayan yıldızı’ oldu

Bu yılın ilk çeyreğinde yeni Civic Sedan modelinin itici gücüyle ilk 10 marka arasında yer alan Honda, geçtiğimiz günlerde önemli bir konuğu ağırladı.
Honda Motor Avrupa Başkanı Katsushi Inoue ve Honda İngiltere Fabrikası Başkanı Soichi Yamamoto Honda Türkiye fabrikasının 20. üretim yılı töreni için Türkiye’ye geldiler.
Honda Türkiye yeni Başkanı Takuya Tsumura’nın Türkiye’deki ilk çalışma haftasında gerçekleşen törene Honda Türkiye çalışanları, tedarikçileri ve bayi temsilcileri katıldılar.

Törende konuan Honda Avrupa Başkanı, 2016 yılında Avrupa’da Honda’nın en çok satan lükesinin Türkiye olduğunu, Türkiye’nin Honda dünyasında parlayan bir yıldız olduğunu söyledi.

Yeni 10 nesil Civic Sedan üretimiyle 20. yaş fününü kutlayan Honda Türkiye, yeni Başkanıyla iki ağır misafiri konuk etti.

Otomobil üretimine Ekim 1997’de 6. nesil Civic Sedan ile başlayan Honda Türkiye üretiminin 20. yılını fabrikada yapılan törenle kutladı. Törene katılmak ve bu vesileyle yeni Honda Türkiye Başkanı Takuya Tsumura’yı yeni görev yerinde ziyaret etmek üzere, Honda Motor Avrupa Başkanı Katsushi Inoue ve Honda İngiltere Fabrikası Başkanı Soichi Yamamoto Türkiye’ye geldiler.

6. nesil Civic’ten 10. nesil Civic’e…

Törende konuşan Honda Türkiye Başkanı Takuya Tsumura: “Ekim 1997 yılında 6. nesil Civic Sedan ile üretime başlayan tesisimiz bugün gelinen noktada 10. nesil Civic Sedan’ı üretiyor. Yani beş nesildir Civic Sedan üretiyoruz. 2002 yılında yapmış olduğumuz atılımla ihracata başladık. Bugün birçok ülkeye araç ihraç ediyoruz. 2005 yılında üretim programına ikinci bir model daha ekledik ve City modelini üretmeye başladık. 2008 yılında 50 bin adetle tam kapasite üretime geçtik. Bu tören benim için hoş geldin hediyesi gibi oldu. Onur duydum. Aynı coşku ve heyecanla yeni başarılara doğru emin adımlarla koşacağımıza yürekten inanıyorum.” dedi.

Honda Türkiye yeni Başkan ve yeni Civic Sedanla yoluna devam ediyor.

 

Honda Türkiye, Avrupa’da Honda’nın en büyüğü

Türkiye’nin sergilemiş olduğu performanstan duyduğu memnuniyeti ifade eden Honda Motor Avrupa Başkanı Katsushi Inoue ise konuşmasında şunları söyledi:

“Bütün ekibi tebrik ediyorum. Şubat ayında C sedan segmentinde pazar payımız yüzde 15’e ulaştı ve model sıralamasında üçüncü olduk. Dizel modellerin hakim olduğu Türkiye pazarında, dizel motor seçeneği olmadan elde edilen bu sonuçlar takdiri hak ediyor. Sadece Türkiye özelinde değil, Honda Türkiye, Avrupa genelinde de son derece başarılı bir performans sergiliyor. Honda Türkiye geçen sene Aralık ayında İngiltere ve Almanya’yı geçerek satılan araç adedinde birinci sıraya yerleşmişti. Şu anda Honda Türkiye, Avrupa’nın parlayan yıldızı haline geldi. Bu yıl için de büyük bir beklenti yaratmış durumda. Türkiye’deki operasyonlarımızı iyileştirme yönünde, birlikte tüm gücümüzle çalışarak gelecekte üretim adetlerimizi yıllık 100 bin adede kadar artırabileceğimize inanıyorum. Bu konuda Honda Türkiye’ye ve Türkiye’nin dinamiklerine güveniyorum.”

Türkiye’de 300 bininci Honda üretildi

Katsushi Inoue’den sonra söz alan Honda İngiltere Fabrikası Başkanı Soichi Yamamoto da Honda Türkiye’yi 300 bininci araç üretimi için tebrik ederek başladığı sözlerini: ”Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de iki tesisin yakın işbirliğini ve üretim kalitesini geliştirerek, Avrupa bölgesindeki rekabet gücümüzü arttırmaya devam edeceğiz. Geçen sene Mayıs ve Ağustos’ta gerçekleştirilen değerlendirme toplantılarında fabrikanıza özgü iş akışını ve dizaynları gördüğümde çok etkilendim. Civic, Türkiye dışında Avrupa ve Körfez bölgesinde de satılıyor. Her pazarda talep gördüğünü göz önüne alırsak, satış adetlerinin artacağı kesin. Bu yıl planlanan ikinci vardiya ile hedeflerinize emin adımlarla ulaşacağınıza inanıyorum” diyerek tamamladı.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.