Honda’dan flaş karar! Taşınıyor!

Geçen yılın sonlarına doğru Türkiye yollarında boy göstermeye başlayan 10’uncu nesil Honda Civic Sedan, Honda Türkiye’nin Çayırova fabrikasında bantlardan inerek Avrupa’daki otomobil severlerle buluşuyor. Civic ailesinin yanında ülkemizde Jazz, HR-V ve CR-V modellerini de satan Honda, bu modelleri ise başka ülkelerdeki fabrikalarından ithal ediyor.

Şimdiye kadar büyük SUV’u CR-V’yi İngiltere’den, kardeşi HR-V’yi Meksika’dan ithal eden Honda, aldığı yeni kararla şaşırttı.

Japon devi Honda, anavatanındaki fabrikalarında kapasite kullanımını artırmak adına iki SUV modelinin üretimini Japonya’ya taşımaya karar verdi. Artık, CR-V ve HR-V modelleri Japonya’dan Avrupa’ya ve dolayısıyla ülkemize gelecek.

Honda Jazz nerede üretiliyor?

Japon devi Honda daha önce de, İngiltere Swindon’daki fabrikasını Civic hatchback modelinin küresel üretim merkezi yapmak adına, bu fabrikadaki Jazz üretimini Japonya’ya kaydırmıştı.

Honda’nın 2017 ilk dönem karnesi

JATO Dynamics’in verilerine göre, yılın ilk beş ayında Honda’nın SUV tarafında yüzü pek de gülmedi. CR-V’nin satışları Avrupa’da yüzde 22, HR-V’nin satışları ise yüzde 7.8 geriledi. Beş ay boyunca CR-V modelinden 20 bin 330 adet satılırken, HR-V’den 15 bin 563 adet satıldı.

Avrupa’da durum böyleyken ülkemizde Honda Türkiye, yılın ilk yarısında, 9 bin 706 adet Civic Sedan, bin 693 adet CR-V, 514 adet HR-V ve 420 adet Jazz satışı gerçekleştirdi. Civic HB modelinden ise altı aylık dönemde 419 adet satıldı.

http://otoajanda.com/yerli-civic-sedan-dunya-yollarinda/

Yeni Honda Civic Sedan ile bir gün

http://otoajanda.com/her-yonuyle-2017-honda-cr-v/

http://otoajanda.com/honda-hr-vnin-fiyati-ve-ozellikleri/

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.