Honda’dan yeni sürücülere özel oyunlu uygulama

Honda, yeni sürücülerin becerilerini ve güvenlik bilincini geliştirmesine yardımcı olmak için akıllı telefon uygulaması başlattı.

Otomobil üreticileri, deneyimsiz sürücülerin riskli davranışlarını azaltmak için çeşitli yenilikler yapıyor. General Motors, yaklaşık 5 yıldır kullanıcılarına genç sürücü modu sunuyor. Honda’nın Apple iPhone’lar için geliştirdiği Honda Sürücü Koçluğu Uygulaması gibi genç sürücülere araç sürüş bilgilerini aktarıyor ve önerilerde bulunuyor. Honda da furyaya katılan en son isim oldu.

Honda yeni sürücüleri oyunla geliştiriyor

Yeni Honda koçluk uygulaması (Honda Driver Coaching), 2018’e kadar uzanan bazı modeller ve Acura Integra da dahil olmak üzere mevcut Honda araçlarının çoğuyla uyumlu. Apple CarPlay ile entegre çalışıyor ve araçtan gerçek zamanlı veri alıyor.

Uygulama, direksiyon, hızlanma ve frenleme verilerini izliyor. Sürücünün gerçek zamanlı koçluktan faydalanabileceğini belirlediğinde ise aracın ses sistemi aracılığıyla geri bildirim sağlıyor. Bunun yanı sıra, dikkat dağınıklığını en aza indirmek için, hareket halindeyken sürücünün sistemle etkileşime girmesi gerekmiyor. Sürüşten sonrası uygulamadan hızlanma, frenleme ve direksiyon için puanlar içeren özet de sunuluyor.

Sürüş yapılmadığı zamanlarda, uygulamada sürücünün belirli senaryoları nasıl daha güvenli bir şekilde ele alacağını öğrenmesine yardımcı olmak için bazı mini oyunlar bulunuyor. Ayrıca sürücünün geliştirmeye ihtiyaç duyabileceği alanlar hakkında daha fazla bilgi edinmesine yardımcı olmak için uygulamanın önerebileceği bir video kitaplığı da yer alıyor.

iPhone ve CarPlay için Honda Driver Coaching uygulaması şu anda aşağıdaki Honda ve Acura modelleriyle uyumlu:

  • Honda Civic (2019-2020)
  • Honda Insight (2018-2022)
  • Honda Accord (2018-2020 ve 2023 veya daha yeni)
  • Honda HR-V (2023 veya daha yeni)
  • Honda CR-V (2020 veya daha yeni)
  • Honda Pilot (2023 veya daha yeni)
  • Acura Integra (2023 veya daha yeni)

Uygulamanın Android versiyonu da geliştirme aşamasında ve 2024 yılında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Türkiye için henüz bu uygulamanın başlatılmadığını da belirtelim.

Leave A Reply

Your email address will not be published.