Honda’nın 2018 motosikletleri yola çıkıyor

Honda’nın yeni macera motosikleti genişletilmiş yakıt deposu, yükseltilmiş sürüş pozisyonu, artırılmış yerden yüksekliği, ısıtmalı elcikler, genişletilmiş kaporta ve daha uzun seyahat menzilli süspansiyonu ile 2018’e hazır.

Ayrıca 3 adet sürüş modu olan Elektrik Kontrollü Gaz Kolu, genişletilmiş Honda Seçilebilir Tork Kontrolü parametreleri ve revize edilmiş emiş ve egzoz tasarımına sahip. Orijinal Africa Twin’in 30. yıldönümü benzersiz bir renk tasarımıyla kutlandı.

CRF1000L AFRICA TWIN

2018 modeli için Elektrik Kontrollü Gaz Kolu, 3 adet sürüş modu, genişletilmiş Honda Seçilebilir Tork Kontrol parametreleri, daha hassas güç beslemesi ve heyecan verici motor sesi gibi kapsamlı güncellemeler yapıldı.

2 kg daha hafif olan model sürüş deneyimini zenginleştiren birkaç detay iyileştirmesi de içeriyor. Blok lastikler artık donanım için onaylandı.

CB125R-CB300R

Honda, şıklıktan ödün vermeyen yeni bir “sport naked” sınıfı modelini müşterilerinin beğenisine sunuyor. Hafif CB125R ve CB300R, ‘Neo Sports Cafe’ tasarım anlayışına sahip. Yeni naked serisi sıvı soğutmalı hassas motora, altı vitesli dişli kutusuna ve ayrıca boru biçimli/preslenmiş çelik çerçeveden, 41 mm’lik USD çatallardan, radyal montajlı 4 pistonlu ön kaliper ve diskten ve ön yükleme ayarlı amortisörden oluşan tamamen yeni bir şasiye sahip. Geliştirilmiş özellikler arasında tam LED farlar, LCD ekranı ve Atalet Ölçüm Ünitesi (IMU: Intertial Measurement Unit) kontrollü ABS bulunuyor..

Honda NC750D INTEGRA

NC750D INTEGRA

Hem motosikletin hem de scooter’ın en iyi özelliklerini bir araya getiren Honda’nın benzersiz Integra modeli, LED farlar ve LCD göstergeler ile iki adet spesiyal metalik renk seçeneği ile birlikte sunuyor. Honda Seçilebilir Tork Kontrolü (HSTC) 2018 yılı için modele ilave ediliyor.

Honda NC750S

NC750S

Honda’nın kullanıcı dostu, çıplak yol motosikleti NC750S, güçlü torka sahip paralel çift silindirli bir motor, düşük sele yüksekliği ile rahat sürüş pozisyonu, zekice kurgulanmış bagaj bölmesi ve kişiselleştirilmiş renk seçenekleri olan LCD göstergeler sunuyor.

Honda NC750X

NC750X

Honda’nın üst düzey şehiriçi motosikleti daha güçlü ve maceraperest bir görünüme büründü. Güçlü torka sahip paralel çift silindirli motor, uzun yol için de geliştirilmiş süspansiyonu, bagaj bölmesi, kişiselleştirilmiş renk seçenekleri olan LED farlar ve LCD göstergeleriyle dikkat çekiyor. İki seviyeli ‘Honda Seçilebilir Tork Kontrolü’ ise (HSTC) 2018 model NC 750X’de artık standart donanım arasında sunuluyor.

X-ADV

Honda X-ADV, sert SUV stilini ve rahatlığını, uzun yol süspansiyonu ve 745 cc’lik çift silindirli motorundan gelen güçlü performans ile harmanlıyor. 2018 için model, çift kavramalı şanzımanda (DCT) G arazi düğmesi ve motorda 2 Seviyeli Honda Seçilebilir Tork Kontrolü (HSTC) ile güncelleniyor.

CB4 ‘Interceptor’

CB4 ‘Interceptor’

EICMA’daki 2017 Honda standında yine Honda’nın Roma’dakiAr-Ge merkezinin tasarım çalışmalarını sergilediği bir ‘Design Studio’ alanı yer aldı.

Bu yılki ’Design Studio’ alanında, ‘Neo Sports Café’ tasarım temasının uzantısı CB4 ‘Interceptor’ modeli sergilendi. Café Racer konseptini baz alan ve bu anlayışa yeni bir bakış açısı getiren CB4 ‘Interceptor’ kendi tasarım konseptini gözler önüne serdi.

Stüdyo çalışması için seçilen ve “Mutlak Siyah” olarak anılan renk, zarafeti ve sportifliği bir arada sunarken, tasarımın çizgilerine entegre edilmiş fütüristik bir teknolojiyi de belirgin hale getiriyor.

Ön kısmında motosikletin kinetik enerjisini depoda bulunan dokunmatik ekrana güç vermek için kullanılan bir fan bulunuyor. Ekran, sürekli bağlantı ile sürücünün dijital haritaları takip edebilmesini, acil durum çağrıları yapmasını veya diğer cihazları bağlamasını sağlıyor.

 

EICMA 2017 açıldı, Honda’nın motosiklet atağı başladı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.