Hormonlu Civic mi ? Honda’dan yeni hibrit oto

Honda, sadece benzinli ve dizel otomobil üretiminde değil, hibrit ve elektrikli araç üretiminde de önemli adımlar atıyor.

Bu adımlardan biri de 15 Ocak 2018 tarihinde kapılarını açacak olan Detroit Otomobil Fuarı NAIAS’ta gösterilecek. Yeni Honda Insight Protype, markanın önümüzdeki dönemdeki D segmenti temsilcisi hakkında önemli ipuçları veriyor.

Japon markanın yenilikçi ve yüksek yakıt verimliliği vaat eden iki motorlu tam hibrit sistemi ile donatılan yeni Honda Insight, prototip hali ile 2018 Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı’nda dünya tanıtımını gerçekleştirecek.

Kompakt sınıf sedan modeli Civic’in  üzerinde konumlandırılacak olan Honda Insight Prototype, Honda’nın dinamik tasarımlı yeni beş kişilik sedan modeli Insight’ın habercisi. Yeni Honda Insight’ın, 2018 yılının yaz aylarında seri üretim hali ile tanıtılması hedefleniyor.

İlk kez  1997 yılında Tokyo Otomobil Fuarı’nda tanıtılan Insight, 1999 yılında ilk kez Kuzey Amerika’da yollara çıkmıştı. O dönemde 100 km’de 3,3 litrelik tüketim değeriyle dikkat çeken Insight, aynı zamanda Honda’nın Integrated Motor Assist (IMA) hibrid sistemini kullanan ilk modeliydi.

Honda’nın tamamen yenilediği ve önümüzdeki yıl yollara çıkaracağı yeni Honda Insight; Civic, CR-V, Clarity Fuel Cell, Clarity Electric and Clarity Plug-in Hybrid de dahil olmak üzere Clarity ailesi ve 2018 yılı başlarında bayilerde yerini alacak olan Honda Accord Hybrid ile birlikte Honda’nın Greensburg, Indiana fabrikasında üretilecek.

Eski çirkin ördek gitmiş

Hibrit otolar eskiden çirkin olurdu. Şekilsiz bir arka bagaj falan. Pilleri koyacak yer bulamazdı mühendisler.

Artık mühendislik bu sıkıntıları aştı. Bunu yeni hibrit Insight Prototype modelinrde de görüyoruz.

2014 yılından bu yana üretimde olmayan Honda Insight, 2018 yılında tekrar üretime geçiyor. İlk versiyonundaki gibi çirkin değil, aksine oldukça güzel olmuş.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.