Hyundai 2022 modelleri ile çıtayı 4 milyonun üzerine çıkardı

Hyundai Staria MPV konsepti

Bütün otomobil üreticileri gibi çip krizinden ve tedarik sorunlarından etkilenen Hyundai; 2021 yılını 3.89 milyon adetlik satışla geride bıraktı. Yaşanan sorunların ne zaman ortadan kalkacağı net olarak belli değil; ancak Hyundai, 2022 modelleri ile ulaşmak istediği satış rakamlarını açıkladı.

Geçtiğimiz yıl Bayon, Kona, Tucson ve Santa Fe modelleriyle SUV atağına kalkan Hyundai, yüzde 3,9’luk bir büyüme kaydetti. SUV rüzgârını arkasına almasının yanı sıra; Aralık ayında 334 bin 242 adet araç satan marka, elektrikli otomobil sürecini de hızlandırmayı ihmal etmedi. Hyundai, Ioniq 5 ile elektrifikasyon sürecini bir adım öteye taşırken; gelecek modeller sayesinde de elektrikli otomobil pazarında söz sahibi olmak istiyor.

Elantra ve i20 gibi yenilikçi modelleri de bulunan Hyundai’nin satış stratejisinin önemli bir kısmını 2022 yılında yollara çıkaracağı yeni otomobiller oluşturuyor. Sektördeki olumsuz etkilere rağmen yaşadığı büyümeyi sürdürmek isteyen Güney Koreli üretici; satışları geçtiğimiz yıla göre yüzde 11 artırarak 2022 yılında dünya çapında 4.32 milyon adet araç satışı gerçekleştirmeyi planlıyor.

28 markadan 60 yeni model: Hyundai 2022 modelleri Türkiye’ye ne zaman geliyor?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz