Hyundai Assan’da üst düzey değişiklik: O isim ayrıldı

Türkiye’de i10 ve i20 modellerini üretip, ihraç eden Hyundai Assan’da başkan değişikliği. 2 yıl önce görevine İstiklal Marşı okuyarak başlayan, ramazanda oruç tutan Yoon Mong Hyun görevini bıraktı. Yeni başkan Ickkyun Oh, otomotiv sektöründe 29 yıllık tecrübeye sahip. Yeni başkanın hedeflerinden biri alternatif yakıtlı, çevreci otomobillerin Türkiye’de yaygınlaşmasını sağlamak olarak açıklandı.

2 yılda bir değişiyor

Her iki yılda bir dönemsel başkan değiştiren Hyundai Assan’ın yeni lideri Ickkyun Oh oldu.

Hyundai Assan Baskanı, I.K Oh

Türkiye’deki görevine 1 Ağustos itibarıyla başlayacak olan Oh, 1989 yılından bu yana Hyundai Motor Company’nin çeşitli departmanlarında görev yapıyor.

Oh, Sogang Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Oklahoma’da yüksek lisans eğitimini tamamladı. Hyundai’deki görevine başladıktan sonra, özellikle Avrupa pazarına yoğunlaştı. Ickkyun Oh, Polonya ve Macaristan’da ikişer yıl başkanlık yaptıktan sonra Kore’ye döndü.

Avrupa’daki görev süresinden sonra, Kore’de de HMC Avrupa Satış ve Satış Sonrası Hizmetler Takım Lideri oldu.

Oh, 2010 yılında Hyundai İngiltere’ye başkan olarak atandı. 5 yıllık İngiltere çalışma hayatından sonra rotasını 2015 yılında Rusya’ya çevirdi.

Son dönemde 7 yıldan fazla bir süre Avrupa’da görev yapan Oh’un yeni adresi ise değişken ve zorlu bir pazara sahip olan Türkiye oldu.

Sektördeki 29 yıllık tecrübesiyle, Hyundai’nin Türkiye’deki marka imajını, satış başarısını ve müşteri memnuniyetini artırmayı hedefleyen Oh, yeni ürün lansmanları ve yeni üretim görevleriyle katkıda bulunacak.

Ickkyun Oh ayrıca, yapacağı çeşitli projelerle, alternatif yakıtlı çevreci otomobillerin Türkiye’de yaygınlaşmasını da hedefliyor.

Oh’a yeni görevinde Türkiye’de başarılar diliyoruz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.